Bu yıl 90. kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri’nin adayları açıklandı.

 

 

 

4 Mart 2018 gecesi sahiplerini bulacak Oscar Ödülleri için yaşanan heyecanın dozu, açıklanan adaylar ile birlikte daha da arttı.

2018 Oscar Adayları Tam Listesi:

En İyi Film

Call Me by Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

Get Out

Lady Bird

Phantom Thread

The Post

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yönetmen

Christopher Nolan (Dunkirk)

Jordan Peele (Get Out)

Greta Gerwig (Lady Bird)

Paul Thomas Anderson (Phantom Thread)

Guillermo del Toro (The Shape of Water)

En İyi Kadın Oyuncu

Sally Hawkins (The Shape of Water)

Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Margot Robbie (I, Tonya)

Saoirse Ronan (Lady Bird)

Meryl Streep (The Post)

En İyi Erkek Oyuncu

Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)

Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)

Daniel Kaluuya (Get Out)

Gary Oldman (Darkest Hour)

Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Mary J. Blige (Mudbound)

Allison Janney (I, Tonya)

Lesley Manville (Phantom Thread)

Laurie Metcalf (Lady Bird)

Octovia Spencer (The Shape of Water)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

William Defoe (Florida Project)

Christopher Plummer (All the Money in The World)

Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Richard Jenkins (The Shape of Water)

En İyi Görüntü Yönetimi

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

Mudbound

The Shape of Water

En İyi Kostüm Tasarımı

Beauty and The Beast

Darkest Hour

Phantom Thread

The Shape of Water

Victoria & Abdul

En İyi Film Kurgusu

Baby Driver

Dunkirk

I, Tonya

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

Darkest Hour

Victoria & Abdul

Wonder

En İyi Film Müziği

Dunkirk

Phantom Thread

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yapım Tasarımı

Beaty and Beast

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water

En İyi Kısa Animasyon Film

Dear Basketball

Negative Space

Garden Party

Lou

Revolting Rhymes

En İyi Kısa Kurmaca Film 

Dekalb Elementary

The Eleven O’Clock

My Nephew Emmett

The Silent Child

Watu Wote / All of Us

En İyi Kısa Belgesel Film

Edith+Eddie

Heaven is a Traffic Jam on the 405

Heroin(e)

Knife Skills

Traffic Stop

En İyi Ses Kurgusu

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

En İyi Ses Miksajı

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

En İyi Görsel Efekt

Blade Runner 2049

Guardians of The Galaxy Vol. 2

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes

Kong: Skull Island

En İyi Animasyon Film

The Boss Baby

The Breadwinner

Coco

Ferdinand

Loving Vincent

En İyi Belgesel Film

Abacus: Small Enough to Jail

Faces Places

Icarus

Last Men In Aleppo

Strong Island

Yabancı Dilde En İyi Film

A Fantastic Woman – Şili

The Insult – Lübnan

Loveless – Rusya

On Body and Soul – Macaristan

The Square – İsveç

En İyi Özgün Şarkı

Mighty River (Mudbound)

Mystery of Love (Call Me by Your Name)

Remember Me (Coco)

Stand Up For Something (Marshall)

This is Me (The Greatest Snowman)

En İyi Uyarlama Senaryo

Call Me by Your Name

The Disaster Artist

Logan

Molly’s Game

Mudbound

En İyi Özgün Senaryo

The Big Sick

Get Out

Lady Bird

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.