Haberler

9. Pembe Hayat Kuirfest’in 3D Festival Afişi Yayında

Bu sene dokuzuncu kez seyirciyle buluşmaya hazırlanan Pembe Hayat Kuirfest’in 3D festival afişi yayınlandı.

23-26 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da  Fransız Kültür Merkezi, İstanbul Edebiyat Evi ve Vault 34 ‘te takipçileriyle buluşacak olan KuirFest için geri sayım başladı. Festivalin tüm gösterim mekânlarında hazır bulunacak 3D gözlükleri ile afişi inceleyebilir, sürpriz geyiği yakalayabilirsiniz. 

Festivalin tüm interaktif etkinliklerinde İşaret Dili çevirisi de olacak!

Program detayları henüz belli olmasa da 9. Pembe Hayat KuirFest’in İstanbul ayağındaki tüm söyleşi, paneller ve açılış gecesinde; İngilizce-Türkçe çevirinin yanı sıra İşaret Dili çevirisi olacağı açıklandı. 4 gün boyunca sürecek festival, onlarca filmin yanı sıra pek çok söyleşi, panel ve partiye de  ev sahipliği yapıyor.  Düzenlenecek tüm söyleşi ve panellerde İngilizce-Türkçe çevirinin yanı sıra İşaret Dili çevirisi de olacak. Festival ekibi, 8. Pembe Hayat KuirFest’in açılış aşamasında Pembe Hayat’ın YouTube kanalına konuk olarak festivalden bahseden ekip, festivalin engelli erişebilir hale gelmesi noktasında çalışmalara başladıklarını ve dokuzuncu sene için daha erişebilir bir festival kurgulayacaklarını söylemişlerdi.

2. Zeliş Deniz Kuir Sinema Ödülü 23 Ocak’ta takdim edilecek!

Bu sene ikinci kez verilecek olan “Zeliş Deniz Kuir Sinema Ödülü” 9. Pembe Hayat KuirFest Açılış Galası’nda verilecek.

LGBTİ+ hakları mücadelesine sanat aracılığıyla ifade alanları yaratan, kuir kültürü ve dayanışmayı güçlendirmeyi hedefleyen Pembe Hayat KuirFest, 8. Pembe Hayat KuirFest’te mücadelenin ortak bir zemini olan kuir sinemayı güçlendirmek, kuir sinemanın tarihlerine sahip çıkmak, kuir sinemada emeği olanların yanında olmak ve tıpkı Zeliş Deniz gibi “dert bizde, derman bizde” diyebilmek için bu yıl ilk kez Zeliş Deniz Kuir Sinema Ödülü’nü vermeye karar verdi. Geçen yıl, sanatçı Ayta Sözeri tarafından Rüzgar Buşki‘ye verilen ödül bu sene 23 Ocak‘daki açılış gecesinde sahibini bulacak.

23-26 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek 9. Pembe Hayat KuirFest’in bu seneki hashtagi #DönerizElbet 

Kaynak: Pembe Hayat Kuirfest  

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz