Vizyon

9 Kasım’da Vizyonda!

9 Kasım'da Vizyonda!

Suspiria

Yönetmen: Luca Guadagnino

Oyuncular: Dakota Johnson, Tilda Swinton, Mia Goth, Lutz Ebersdorf, Angela Winkler, Jessica Harper, Chloe Grace Moretz

Tür: Korku, Gerilim

Süre: 152 Dakika

Amerikalı balerin Susie Berlin’deki saygın bir dans akademisine, tam da Patricia adlı bir öğrencinin esrarengiz şekilde kaybolduğu bir dönemde katılır. Akademinin sanat yönetmeni Madam Blanc gözetimi altında dans eğitimine devam eden Susie, Sara adlı bir öğrenciyle de arkadaşlık kurar. Kısa bir süre içerisinde art arda yaşanan kanlı cinayetlerle beraber Susie, akademinin karanlık bir sırrı olduğunu anlar. Fakat Susie, yaşadığı bu korkunç anların arkasında doğaüstü güçler olduğunu tahmin edemez. Sara da dâhil olmak üzere herkesin teker teker öldüğü akademiden Susie canlı kurtulabilecek midir? Dario Argento’nun kült klasiğinin hikâyesini yeniden ele alan modern Suspiria, namı tüm dünyaya yayılmış bir dans okuluna başlayan genç bir dansçının ve okulun etrafında gelişen tekinsiz olaylar silsilesini anlatıyor.

Cameron Post’a Ters Terapi / The Miseducation of Cameron Post

Yönetmen: Desiree Akhavan

Oyuncular: Chloe Grace Moretz, Sasha Lane, Quinn Shephard, Steven Hauck, Forrest Goodluck, Melanie Ehrlich

Tür: Dram

Süre: 96 Dakika

The Miseducation of Cameron Post, lisede sınıftan bir kız arkadaşıyla öpüşürken yakalanması sonrası tutucu ailesi tarafından dönemin “eşcinsel dönüştürme terapisi” kampına yollanan Cameron’ın ve orada edindiği arkadaşlarının çevresinde gelişiyor. 2014 tarihli Appropriate Behavior’ın yönetmeni ve yıldızı olarak tanıdığımız Desiree Akhavan’ın Emily Danforth’un romanından uyarlanan ve Sundance’te ödül kazanan filmi, özgün bir büyüme hikâyesini anlatıyor.

Batlır

Yönetmen: Stare Yıldırım

Oyuncular: Can Sipahi, Merve Dizdar, Erkan Taşdöğen, Sinan Çalışkanoğlu, Selen Kurtaran, Yağızkan Dikmen, Akasya Asıltürkmen, Yılmaz Gruda

Tür: Komedi, Dram

Süre: 95 Dakika

Stare Yıldırım’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Batlır, fiziki farklılıkları olan Batlır’ın ameliyat olmak için bilgi yarışmasına katılmasını ve akabinde dünyanın en yalnız balinası olarak bilinen 52 Hertz’in kendisine eşlik etmesini konu ediyor.

 

 

 

 

 

Yorum yaz