Her senenin en iyi animasyon filmlerinin yarıştığı İstanbul Animasyon Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.

Little Saucepan

Little Saucepan

Bu sene jürisini Cenk Köksal, İdil Ar Uçaner ve Kutay Ucun’un oluşturduğu 9. İstanbul Animasyon Festivali’nde kazanan filmler açıklandı. Fransız yönetmen Eric Montchaud Anatole’s Little Saucepan filmiyle En İyi Film ödülünü kazandı.

Salkım Söğüt

Salkım Söğüt

En İyi Türk Filmi ödülü ise Nazım Hikmet’in şiirinden uyarladığı Salkım Söğüt filmiyle Ethem Onur Bilgiç‘in oldu. Film, jüri tarafından tüm kriterlerde başarılı ​bulundu.

Işığa Geldi Çocuklar

Işığa Geldi Çocuklar

En İyi Video Klip ödülünü Yasemin Mori’nin Işığa Geldi Çocuklar şarkısına yaptığı klip ile Seha Can aldı. Akıcı ritmi, deneysel sinematografisi ve mesajını eğlenceli bir tempoyla sunması jürinin beğenisini kazanmasında önemli bir neden oldu.

Çek yönetmen Alexandra Hetmerová muhteşem mitolojik karakterlerle donattığı filmi Mythopolis ile En İyi Öğrenci filmine layık görüldü. En İyi İlk Film ödülü Sloven yönetmen Spela Cadez’in oldu. Filmi Boles bir çok festivalde beğenilen ve ödül alan bir filmdi. Jüri ayrıca İtalyan yönetmen Rino Stefano Tagliafierro’nun muhteşem tablolarla yaşamın iyi ve kötü yanlarını anlattığı deneysel filmini Jüri Özel Ödülü’ne layık gördü.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.