Goodnight Mommy / Ölümcül Oyun

goodnight-mommy

Yönetmen: Severin Fiala, Veronika Franz

Oyuncular: Susanne Wuest, Lukas Schwarz, Elias Schwarz

Ülke: Avusturya

Tür: Dram, Gerilim, Mistik

Süre: 99 dakika

Gösterildiği her yerde sansasyona dönüşen, filmi izlerken bayılan izleyicilerin hikayeleri ile şöhreti kulaktan kulağa yayılan Ölümcül Oyun / Goodnight Mommy, 9 yaşındaki ikizler Lukas ve Elias’ın hikayesini anlatıyor. İkizler, estetik bir operasyon geçirdikten sonra yüzü bandajlı bir şekilde eve dönen annelerinin gerçek anneleri olup olmadığından şüphelenmeye başlar. Ancak kasabadan uzakta, ormanlık bir alanda olan evlerinde onlara yardım edecek kimse yoktur. Yabancı Dilde En İyi Film Oscar’ı dalında son dokuza seçilen ve Haneke’nin “Funny Games”ini akıllara getiren filmin yapımcılığını Avusturyalı yönetmen Ulrich Seidl üstleniyor.

91.1

91.1.jpg_afiş

Yönetmen: Mustafa Haktanır

Oyuncular: Ali Barkın, Güneş Sayın, Hakan Kurtaş, Mustafa Uzunyılmaz, Derya Alabora

Ülke: Türkiye

Tür: Dram, Komedi

Süre: 113 dakika

Alper, en yakın arkadaşı Soner ve yıllardır birlikte olduğu sevgilisi Hazan ile üniversiteden arkadaştır. Alper ve Hazan’ın ilişkileri son zamanlarda epey yıpranmıştır. Aynı kentin bir başka yerinde yirmili yaşların başındaki Hakan, Barkın ve Serhat gerekirse ailelerinden para çalarak bir süre için yakındaki bir tatil beldesine gitmeyi planlamaktadır. Hakan babasının arabasını, Barkın da annesinin cüzdanını çalınca artık o yolculuk hayal olmaktan çıkar… 12 yaşındaki Mustafa ve arkadaşı Emre’nin derdi ise o yıllarda yayın hayatına yeni başlayan özel radyolardan birinde bir program yapmaktır. Emre’nin babası aracı olunca, kentteki özel radyolardan birine görüşmeye gitmişler ancak program için yalnızca Emre’ye olur verilmiştir. Mustafa’nın üzüntüsüne dayanamayan babası oğlu için yakın çevreye yayın yapabileceği bir verici imal etmeye karar verir… Ve iki yolun kesiştiği köşede umulmadık şekilde bu üç hikâye birbirine düğümlenir… Mustafa Haktanır’ın ilk uzun metraj deneyimi olan film, Balıkesir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı kaptanı Alper Şentürk’ün hayatından esinlenilmiş bir sosyal sorumluluk projesidir.

 

Welcome to New York / New York’a Hoşgeldiniz

welcome-to-new-york

Yönetmen: Abel Ferrara

Oyuncular: Gérard Depardieu, Jacqueline Bisset, Marie Moute, Pamela Afesi

Ülke: ABD

Tür: Dram

Süre: 125 dakika

Bay Deveraux, milyon dolarlarla haşır neşir, dünya üzerindeki birçok ülkenin ekonomik kaderini elinde bulunduran politik olarak güçlü bir konumdadır. Ancak dizginleyemediği bir seks eğilimi vardır. Uluslararası bir skandalın baş aktörü haline gelmiştir ve durum gücünü, parasını ve şöhretini yerle bir eder. IMF’nin eski Fransız başkanı Dominique Strauss-Kahn’ın hayatı ve 2011 yılında karıştığı skandalın hikayesinden esinlenilerek oluşturulan filmin yönetmeni Abel Ferrara; başrollerini ise Gérard Depardieu, Jacqueline Bisset ve Anne Sinclair paylaşıyor.

Sinemia üyeliği ile aylık 59TL’ye, vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.