Todos lo saben / Everybody Knows

Yönetmen: Asghar Farhadi

Oyuncular: Penélope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darín, Bárbara Lennie, Inma Cuesta, Carla Campra, Eduard Fernández, Sara Sálamo, Elvira Mínguez, Jaime Lorente

Tür: Gerilim, Dram, Gizem

Süre: 132 dakika

Asghar Farhadi’nin İspanyolca çektiği ilk film olan ve prömiyeri Cannes Film Festivali’nde gerçekleşen Herkes Biliyor, karşılaşılan bir olay sonucu bazı gerçeklerle yüzleşmek durumunda kalan ve parçalarına ayrılan bir hikâyesini ele alıyor.

 

Kona fer í strí? / Woman at War

Yönetmen: Benedikt Erlingsson

Oyuncular: Halldóra Geirharðsdóttir, Jörundur Ragnarsson, Jóhann Sigurðarson, Juan Camillo Roman Estrada, Vala Kristin Eiriksdottir

Tür: Gerilim, Aksiyon

2018 Cannes Film Festivali’nde SACD Ödülü’ne layık görülen Woman at War, yerel alüminyum endüstrisine karşı amansız bir savaş açan Halla’nın bir mektubun akabinde almak zorunda kaldığı kararı konu ediniyor.

 

 

 

Arada / Di Navberê De

Yönetmen: Ali Kemal Çınar

Oyuncular: Osman Çınar, Fatoş Yıldız, İhsan Şakar, Gülbîn Bozan, Seyithan Çınar, Rabia Çınar

Tür: Komedi

Süre: 65 dakika

Ali Kemal Çınar’ın yazıp yönettiği Arada, bildiği iki dili de tam anlamıyla kullanamayan, ikisinin arasında sıkışıp kalmış Osman’ın bu durumdan kurtulmak için başvurduğu yolları konu ediniyor.

 

 

Papillon

Yönetmen: Michael Noer

Oyuncular: Charlie Hunnam, Rami Malek, Tommy Flanagan, Eve Hewson, Roland Møller, Michael Socha

Tür: Dram

Süre: 133 dakika

Başrollerini Steve McQueen ve Dustin Hoffman’ın paylaştığı 1973 yapımlı Papillon’un yeniden uyarlamasında, bu kez başrolleri Charlie Hunnam ve Rami Malek paylaşıyor.

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.