Haberler

73. Cannes Film Festivali 12-23 Mayıs 2020 Tarihleri Arasında Gerçekleşecek

Geçtiğimiz günlerde 72.sini geride bıraktığımız Cannes Film Festivali’nin 73.sü 12-23 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Sinema dünyasının en önemli etkinlikleri arasında yer alan bu yılki Cannes Film Festivali‘nin geride kalmasından itibaren önümüzdeki yıl için hazırlıklar başladı. Seneye 12-23 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleşeceği açıklanan festivalin başlangıç günü ise, son üç yılda olduğu gibi bu yıl da salı günü olarak belirlendi.

Her yıl pek çok projeyi bir araya getiren Marché du Film (Cannes Film Market) ise 12-21 Mayıs 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.

Cannes Film Festivali, bu yıl yaşanan bazı olaylarla tartışma konusu olsa da, her yıl olduğu gibi bu sefer de önümüzdeki yıl için festival merakı başladı. İzleyicileri fazla merakta bırakmayan festival ekibi ise tarihleri 12-23 Mayıs 2020 olarak açıkladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz