Haberler

72. Locarno Film Festivali Açılış Filmi Magari’den Fragman Yayınlandı!

Ağustos ayında 72.si düzenlenecek Locarno Film Festivali’nin açılış filmi Magari’den fragman yayınlandı.

7-17 Ağustos tarihleri arasında İsviçre’nin Locarno kentinde düzenlenecek 72. Locarno Film Festivali açılışı, Ginevra Elkann‘ın ilk uzun metraj Magari ile gerçekleştirilecek.

Dram ve komedi unsurlarını bir arada barındıran film, üç kız kardeşin (Alma, Jean ve Sebastiano) bir gün sürpriz bir kararla, İtalyan babalarının yanına gönderilmelerini konu alıyor. Baba karakteri Carlo, daha kendisine bile bakamazken üç çocukla başa çıkmak zorunda kalıyor. Eski eşler noel tatili bir araya gelince ise, eski meseleler yeniden konu oluyor.

Filmin kadrosunda Riccardo Scamarcio, Alba Rohrwacher, Milo Roussel, Ettore Giustiniani, Oro De Commarque, Céline Sallette, Brett Gelman ve Benjamin Baroche gibi başarılı isimler yer alıyor.

Dünya prömiyerini 72. Locarno Film Festivali‘nin başlangıç günü 7 Ağustos’ta yapacak Magari‘nin yayınlanan ilk fragmanı ise:

 

 

 

 

 

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz