Haberler

72. Cannes Film Festivali’nin Belirli Bir Bakış Bölümünde Kazananlar Belli Oldu

72. Cannes Film Festivali’nde sona gelinirken Nadine Labaki’nin başkanlığını yaptığı “Belirli Bir Bakış” bölümünde ödüller sahiplerini buldu.

72. Cannes Film Festivali’nde sona gelinirken Nadine Labaki’nin başkanlığını yaptığı “Belirli Bir Bakış” bölümünde ödüller sahiplerini buldu. Bu sene Belirli Bir Bakış bölümü filmlerini Nadine Labaki, Marina Foïs, Nurhan Şekerci-Porst, Lisandro Alonso ve Lukas Dhont değerlendirdi. Belirli Bir Bakış bölümünde büyük ödül Brezilyalı yönetmen Karim Ainouz‘un imzasını taşıyan A Vida Invisível de Eurídice Gusmão – The Invisible Life of Euridice Gusmao‘ya gitti. Film, seyircileri 1940’ların Rio de Janeiro’suna götürüyor. Guida ve Euridice Gusmão’nun hikayelerini odağına koyuyor.

72. Cannes Film Festivali’nin Belirli Bir Bakış Bölümü Ödülleri:

Belirli Bir Bakış Ödülü: A Vida Invisível de Eurídice Gusmão

Jüri Ödülü: O que arde (The Fire Will Come)

En İyi Yönetmen: Kantemir Balagov – Dylda (Beanpole)

En İyi Performans: Chiara Mastroianni – Chambre 212 (On a Magical Night)

Belirli Bir Bakış Kalp Ödülü: The Climb ve La femme de mon frère (A Brother’s Love)

Jüri Özel Ödülü: Albert Serra – Liberté

Jüri Özel Mansiyon: Jeanne (Joan of Arc)

 

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz