Haberler

71. Cannes Film Festivali’nin Jürisi Açıklandı!

71. Cannes Film Festivali'nin Jürisi Açıklandı!

Geçtiğimiz aylarda bu yılki festivalin jüri başkanlığını yapacak ismin Cate Blanchett olacağının açıklanmasının ardından şimdi de ana yarışma jürisinde yer alacak diğer isimler açıklandı!

Bu yıl 71.si 8-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan Cannes Film Festivali’nin jürisi Cate Blanchett başkanlığında 5 kadın, 4 erkek, 7 millet ve 5 kıtayı birleştiriyor. Çinli oyuncu Chang Chen, Zamanda Kıvrılma ile seyircilerle buluşmaya hazırlanan Amerikalı senarist, yönetmen ve yapımcı Ava DuVernay, son olarak Deniz Kıyısındaki Ev‘i çeken Fransız senarist, yönetmen ve yapımcı Robert Guédiguian, Burundi müzisyen Khadja Nin, Mavi En Sıcak Renktir ile yaptığı çıkışı başarıyla devam ettiren Fransız oyuncu Léa Seydoux, Hollywood’tan sanat sinemasına yönelen Amerikalı oyuncu Kristen Stewart, Oscar ödüllü filmleri Blade Runner 2049 ve Arrival ile seyircilerini büyüleyen Kanadalı senarist ve yönetmen Denis Villeneuve ve Loveless ile bu yıl Oscar yarışında Rusya’yı temsil etmiş olan Rus yönetmen Andrey Zvyagintsev bu yılın jürisini oluşturuyor.

Erdem Cerrah
1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Yorum yaz