Haberler

70. Cannes Film Festivali’ni Monica Bellucci Sunacak

İtalyan aktris Monica Bellucci’nin dünyanın en prestijli film festivallerinden biri olan Cannes Film Festivali’nde sunuculuk yapacağı açıklandı.

Bugün açıklanan habere göre, Dönüş Yok, Spectre, Malena, L’appartement gibi filmler ile tanınan, Matrix serisinde Persephone rolüyle pek çok sinemaseverin unutulmazları arasına giren ve son olarak Mozart in the Jungle dizisiyle izleyici karşısına çıkan Bellucci, Mayıs ayında gerçekleşecek olan festivalin açılış ve kapanış törenlerinde de başkanlık yapacak.

L’ultimo Capodanno filmindeki performansıyla Golden Globe‘ta En İyi Aktris ödülünü bu yıl evine götüren ve bu kez Twin Peaks dizisi ile karşımıza çıkmaya hazırlanan Bellucci, 2003 yılında da törende görev yapmış, 2006 yılında ise Cannes jürisinde yer almıştı.

Jüri Başkanı Almodóvar

Fransa’nın Cannes şehrini 70 yıldır yıldızlar geçidi haline getirerek canlandıran festivalin geçtiğimiz yılki jürisine başkanlık eden Mad Max: Fury Road filminin sevilen yönetmeni George Miller‘ın görevi ise bu yıl Pedro Almodóvar‘a emanet edildi.

17-28 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 70. Cannes Film Festivali’nin diğer jüri üyeleri ise henüz açıklanmadı.

Ahmet Ceylan
Haziran 1986’da dünyaya geldi. Kitaplar okudu. Filmler izledi. Kameramanlık yaptı. Video kurgu konusunu biraz kurcaladı. Gazetecilik yaptı. Kâh muhabirlik kâh röportaj yaptı. Biraz fotoğraf çekmişliği de var. Yıllarca haber editörlüğü yaptı. Sinema-TV hayaliydi, olmayınca Radyo-TV Yayımcılığı bitirdi. Yetmedi, Türk Dili ve Edebiyatı mezunu oldu. Eğitim mi medya mı dediğinizde odadan kaçıyor.

Yorum yaz