Haberler

70. Berlin Film Festivali’nde Seyirci İle Buluşan High Ground’un Fragmanı Yayınlandı

Prömiyerini 70. Berlin Film Festivali’nde gerçekleştiren High Ground‘dan fragman yayınlandı.

High Ground

Avusturalya yapımı High Ground‘dan Prömiyerini 70. Berlin Film Festivali‘nde gerçekleştirdi ve şimdiden festivalin konuşulan filmleri arasında yerini aldı. Filmin yönetmenliğini Dead Gorgeous televizyon dizisine ve Yolngu Boy uzun metraj filme imzasını atan Stephan Johnson gerçekleştirdi. High Ground‘un senaryosu ise daha önce Yolngu Boy‘u senaryosunun da kaleme alan Chis Anastassiades‘e ait. Filmin yapımcılığını Maggie Miles, Witiyana Marika, Johnson, David Jowsey ve Greer Simpkin gerçekleştirirken filmin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dağıtım hakkını ise Samuel Goldwyn Films satın aldı.

High Ground‘un başrolünde The Mentalist dizisiyle adından sıkça söz ettiren ve Altın Küre‘ye de aday olan Simon Baker yer alıyor. Filmde aynı zamanda Avusturalyalı eski bir asker olan Jack Thompson, Aaron Mika, Jacob Junior Naynuggal ve Maximillian Johnson gibi isimler de var.

Image result for high ground movie

High Ground’un çekimleri Avusturalya’nın Kuzey bölgesinde yer alan ve dünya mirası listesinde bulunan Kakadu Parkı ve Arnhem Land’de gerçekleşti. 1919 yılında geçen High Ground, Birinci Dünya Savaşı’nda keskin nişancısı olarak görev yapmış polis Travis’in yaşantısını beyaz perdeye taşıyor. Kuzey Avusturalya’nın oldukça uzak ve uçsuk bucaksız bir köşesinde görev yapan Travis bir operasyon esnasında kotrolünü tamamen kaybediyor ve bir kabilenin katliamına sebep oluyor. Travis’in üstleri olan bitenin üstünü örterken  yaşanan hadise Travis’i de vicdan azabına sokuyor. Kaçak bir Aborjin’in peşine düşmesi için görevlendirilen Travis tam 12 yıl aradan sonra katlettiği kabilenin olduğu bölgeye gidiyor. Travis peşine düştüğü genç adamın aslında katliamdan sağ çıkan tek kişi olduğunu da öğreniyor.

 

 

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz