Haberler

70. Berlin Film Festivali Jürisinde Yer Alacak İsimler Belli Oldu!

70. Berlin Film Festivali jürisinde yer alacak isimler belli oldu!

Geçtiğimiz günlerde programı açıklanan 70. Berlin Film Festivali‘nin dün itibariyle festivalde yarışacak filmleri değerlendirecek jüri belirlendi. Ana Yarışma jürisinde Jeremy Irons, Kenneth Lonergan, Bérénice Bejo, Kleber Mendonça Filho, Luca Marinelli, Bettina Brokemper ve Annemarie Jacir; en iyi ilk film ödülünün jürisinde ise Ognjen Glavonić, Hala Lotfy ve Gonzalo de Pedro Amatria yer alacak.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek Encounters bölümünün jürisinde Dominga Sotomayor, Eva Trobisch ve Shôzô Ichiyama görev alacağı festivalin uluslararası kısa film jürisinde ise, Réka Bucsi, Lemohang Jeremiah Mosese ve Türkiye’nin önde gelen küratörlerinden Fatma Çolakoğlu yer alacak.

20 Şubat-1 Mart tarihleri arasında düzenlencek 70. Berlin Film Festivali‘nin ödül töreni 29 Şubat 2020 tarihinde Berlinale Palast’ta düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz