Vizyon

7 Temmuz’da Vizyonda!

Keman Öğretmeni (Heliopolis)

Yönetmen: Sérgio Machado

Oyuncular: Lázaro Ramos, Sandra Corveloni, Kaique de Jesus, Elzio Vieira

Süre: 102 dakika

Tür: Dram

Dağıtım: FilmArtı Film

Ülke: Brezilya

Brezilyalı yönetmen Sérgio Machado’nun yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, amatör bir orkestranın umut ve sevgi adına büyük zorluklara karşı verdikleri mücadeleyi konu alıyor. Sao Paulo’da senfoni orkestrasına girmeyi her şeyden çok isteyen bir keman virtüözü, zorlu mücadeleden bıkmış ve geçici olarak bir lisede müzik öğretmenliği yapmaya başlamıştır.  Ancak gittiği lise, Sao Paulo’nun en belalı mahallelerinden biri olan Heliopolis‘de yer alır. Başlangıçta her şey imkansız gibi görünse de her zorluğa rağmen umut ve sevgi dolu bu orkestra, hem öğretmenin hem de orkestra üyelerinin hayatını tamamen değiştirir.

Fragman

 

3 Nesil (3 Generations)

Yönetmen: Gaby Dellal

Oyuncular: Elle Fanning, Susan Sarandon, Naomi Watts, Linda Emond, Andrew Polk

Süre:  92′ Dakika

Tür: Dram

Dağıtım: Bir Film

Ülke:  Amerika

 

Gaby Dellal‘ın yönettiği 3 Nesil‘de bir ailenin önemli bir karar aşamasındaki hikayesini anlatıyor.Cinsiyet geçiş sürecindeki Ray (Elle Fanning), hayatında desteğe en fazla ihtiyaç duyduğu dönemden geçmektedir. Annesi Maggie (Naomi Watts) ve büyükannesi Dolly (Susan Sarandon) bu zorlu süreçte Ray’in yanında yer alır ve ona destek olurlar. Fakat aileyi yıllar önce terk etmiş olan biyolojik babanın yasal onayına da ihtiyaç duyulması, işlerin karışmasına yol açar.

Fragman

 

Gênco

Yönetmen: Ali Kemal Çınar

Oyuncular: Ali Kemal Çınar, Salih Demir, İhsan Şakar, Teymûr Evdikê, Berrin Çelik

Süre: Türkiye

Tür: Komedi, Fantastik

Dağıtım: Başka Sinema

Ülke: Türkiye

Ali Kemal daha beş yaşındayken başka dünyadan gelen biri ona süper güçler verir. Ama verilen bu güçler sınırlıdır. Kendisine verilen bu sınırlı güçlerle insanlara yardım eder. Kimliğini gizlemek için kostüm giyer ve kendisini Gênco olarak tanıtır. Ali Kemal arkadaşıyla birlikte vejeteryan bir kafe işletir. İşleri gittikçe kötüye gider. Ali Kemal’in sınırlı güçleri kendisini zaman zaman gülünç duruma düşürür. Bu durum Ali Kemal’i bunalıma sokar ve Ali Kemal bir süre evden çıkmaz. Daha önce kendisine yardım ettiği Salih bir gün kapısını çalar. Kız kardeşine yardım etmesini ister. Ali Kemal istese de gücü yetmediğinden Salih’e yardımcı olamaz. Salih bu durumun üstüne gider ve Ali Kemal’le birlikte Ali kemal’in gücünü geliştirmek için çalışmaya başlarlar.

Fragman

 

Sinemia üyeliği ile 2 sinema bileti fiyatına 30 sinema bileti alabilir, ay boyunca vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

 

Erdi Köseoğlu
Eskişehirli. İlk göz ağrısı ‘’tiyatro’’. Selçuk Üniversitesi’nde, amatör olarak oyun yazarlığı ve oyunculuk yaptı. Okulu bitirdikten sonra gözünü, çok sevdiği sinemaya dikti. Şu an, Marmara G.S.F.’nde Sinema öğrencisi. Güzel filmler çekip insanlarla paylaşmak istiyor. Deniz’in balı. Elif’in kardeşi. Ekin’in her şeyi.

Yorum yaz