Vizyon

7 Şubat’ta Vizyonda!

Peri

Yönetmen: Can Evrenol

Oyuncular: Denizhan Akbaba, Elif Sevinç, Özgür Civelek, Kaan Alpdayı

Tür: Macera, Fantastik

Süre: 97 dakika

Santraldeki büyük patlama sonrasında insanlar belli uzuvlarında eksikliklerle doğmaya başlar. Onlardan biri olan Peri’nin de ağızı yoktur. Büyük Dünya Savaşı’nın devam ettiği sırada dünyaya gelen Peri, babasıyla birlikte ormanda yaşamaktadır. Ancak babasını kaybettikten sonra hayatta kalmak için mücadele vermeye başlar.

Annelerimiz / Nuestras Madres

Yönetmen: Cesar Diaz

Oyuncular: Emma Dib, Armando Espitia

Tür: Dram

Süre: 78 dakika

Belçika’nın Oscar adayı olan film, 2013 yılında Guatemala’da binlerce insanın ölümüyle sonuçlanan iç savaş sırasında geçiyor. Genç antropolog Ernesto, savaş sırasında kaybolan kişileri tespit etmeye çalışırken, yaşlı bir kadınla görüşür. Ernesto, kadının anlattıklarından yola çıkarak savaş esnasında kaybolan militan babasının izine dair ipucu bulur ve onun peşine düşer.

 

Karanlık Sular / Dark Waters

Yönetmen: Todd Haynes

Oyuncular: Mark Ruffalo, Anne Hathaway, Bill Pullman, Tim Robbins

Tür: Dram, Tarihi, Biyografi

Süre: 126 dakika

Avukat Robert Bilott, gittikçe çoğalan ve sebebi bir türlü bilinemeyen ölüm vakalarını araştırırken bunun arkasında çok büyük bir şirketin olduğunu keşfeder. Ancak olayın içine girdikçe Robert, hem kendi hem de çevresindekilerin hayatını tehlikeye atar.

Şeker Çocuk / Honey Boy

Yönetmen: Alma Har’el

Oyuncular: Shia Labeouf, Noah Jupe, Lucas Hedges

Tür: Dram

Süre: 94 dakika

Oyuncu Shia LaBeouf’un kendi hayatından ilham alarak yazdığı film, çocukluk ve gençlik yıllarına odaklanıyor. Alkol bağımlısı babasıyla arasını düzeltmeye çalışırken, kendi akıl sağlığını da korumaya çalışıyor.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz