Istanbul Design Week 2013: Sound & Design Paneli

1 Aralık Pazar / Saat 16:00

Moda, endüstriyel tasarım ve teknolojiyi bir çatı altında buluşturan Istanbul Design Week, bu yıl da birbirinden renkli etkinliklerle gerçekleşiyor. 27 Kasım – 1 Aralık 2013 tarihleri arasında gerçekleşen IDW, birçok farklı ülkeden tasarımcıyı ve tasarım meraklılarını Küçükçiftlik Park’ta konuk ediyor.

Istanbul Design Week ayrıca, FG 93.7 ve SAE İstanbul işbirliği ile düzenlenen “Sound & Design” başlıklı bir panele de ev sahipliği yapıyor. 1 Aralık Çarşamba günü saat 16:00’da gerçekleşecek panelde Murat Uncuoğlu, Ender Akay ve Tolga Tolun ses, mekan, hacim ve görüntü ilişkisi ile ses tasarımının marka ve logo için önemi üzerine konuşuyor.

IDW_01

PreSonus Eris ve Sceptre Tanıtım Semineri

6 Aralık Cuma / Saat 19:00

Profesonel ses endüstrisinde ağırlığını her geçen gün daha da arttıran ve fiyat/kalite performansıyla büyük övgü toplayan PreSonus, 2013 yılı içerisinde piyasaya sürdüğü iki farklı seri ile referans monitörleri dünyasına da adım attı. Gerek kabin, gerekse sürücü tasarımlarındaki yenilikçi yaklaşımıyla dikkat çeken PreSonus monitörleri Eris ve Sceptre, kısa sürede birçok müzisyen, ses mühendisi ve prodüktörün beğenisini kazandı.

PreSonus Türkiye Distribütörü Compel, merakla beklenen Eris ve Sceptre modellerini tanıtacağı bir seminer ile 6 Aralık Cuma günü saat 19:00’da SAE İstanbul’a konuk oluyor. Katılımcılar, diledikleri müziği yanlarında getirerek, Presonus referans monitörlerini farklı markalarla karşılaştırma fırsatı yakalıyorlar.

Presonus_6Aralik_01

İleri Seviye Nuke Uygulamaları Atölyesi

7 Aralık Cumartesi / Saat 14:00

Provid System Technologies bünyesindeki çalışmalarının yanısıra, “compositing” alanındaki başarılı projeleriyle de tanınan ve The Foundry – Nuke Türkiye Temsilciliği’ni yürütmekte olan Ergin Sanal, 7 Aralık Cumartesi günü saat 14:00’te SAE İstanbul’u ziyaret ederek, ileri seviye Nuke uygulamalarına yönelik bir atölye gerçekleştiriyor.

Ergin Sanal’ın, SAE İstanbul Digital Film & Animation bölümü öğrencileri ile birlikte profesyonel görsel efekt uygulamaları yapacağı atölye çalışması, izleyici olarak katılmak isteyenlere de sınırlı kontenjan ile kapılarını açıyor.

Nuke_01

SAE Night Vol.5 @ Babylon & Babylon Lounge

9 Aralık Pazartesi / Saat 20:00

SAE İstanbul, geleneksel olarak düzenlediği SAE Night serisinin beşinci etkinliğini, 9 Aralık Pazartesi akşamı, İstanbul’un en önemli mekanlarından Babylon ve Babylon Lounge’da gerçekleştiriyor.

SAE İstanbul öğrencilerinin iki ayrı sahnede sergileyecekleri canlı performanslar ve DJ setleriyle, her zevkten katılımcıya oldukça renkli bir gece vaadeden SAE Night Vol.5, aynı zamanda film, ses ve medya sektörleri için bir buluşma niteliği de taşıyor.

Görsel Efekt Tasarımı Semineri

27 Aralık Cuma / Saat 19:00

Compositing ve motion graphics çalışmalarıyla, başarılı kariyerini Türkiye’nin en önemli post-prodüksiyon şirketlerinden biri olan ABT’de devam ettirmekte olan Ömer Şerif Bilsel, 27 Aralık 2013 Cuma günü saat 19:00’da gerçekleştireceği Görsel Efekt Tasarımı Semineri ile SAE İstanbul’da olacak.

Ağırlıklı olarak Adobe After Effects ve Autodesk Flame yazılımlarını kullanarak ortaya çıkardığı görsel efektler üzerinden yürüteceği seminerde Bilsel, gerek sinema, gerekse reklam filmi projelerinden örneklerle katılımcılara iş akışını ve teknik süreçleri aktaracak.

Gorsel_Efekt_27Aralik_02

Yazar Hakkında

Öncü Gülmez

21 Şubat 1978’de İstanbul’da doğdu. Öğrenimini Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladıktan sonra reklam/medya sektöründe çalışmaya başlayarak Mindshare ve Starcom MediaVest Group gibi Türkiye’nin önde gelen medya ajanslarında görev aldı. Facebook üzerinde içeriğini kendi yarattığı Fil’m Hafızası sayfasını kurdu. Sayfa içeriğini sosyal sinema platformuna dönüştürerek genç girişimciler arasına katılan Öncü, Arena Media’da Ajans Başkan Yardımcısı olarak çalışıyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.