Haberler

7. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

7. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz anısına düzenlenen 7. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali gala gecesi gerçekleşti.

Forum Mersin tarafından Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz anısına düzenlenen 7. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali gala gecesi 12 Mayıs 2018 Cumartesi akşamı Forum Mersin’de düzenlendi. Sunuculuğunu sevilen oyuncu Cem Özer’in yaptığı geceye Yeşilçam’ın unutulmaz isimleri Hülya Koçyiğit, Aydan Şener ve İzzet Günay katıldı.

Bu özel gecede festivale başvuran 372 filmin kazananları açıklandı. Forum Mersin, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü, Daraba Film Medya Event işbirliği ve Digiturk Medya sponsorluğunda düzenlenen festivalin gala gecesi Forum Mersin Atıf Yılmaz Meydanı’nda gerçekleşti.

Ödüller

Kurmaca Birincilik Ödülü

Doğu Yakası – Harun Durmuş

Forum Mersin Kurmaca Jüri Özel Ödülü

Sirayet – Nuri Cihan Özdoğan

Belgesel Birincilik Ödülü

Dönüş – Nesli Özalp Tuncer

Belgesel Jüri Özel Ödülü

Abla – Kenan Diler

Animasyon/Canlandırma Birincilik Ödülü

İstasyon – Serdar Çotuk

Animasyon/Canlandırma Jüri Özel Ödülü

Kötü Kız – Ayçe Kartal

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz