13-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan 68. Cannes Film Festivali’nde yarışacak filmlerin listesi bugün açıklandı.

Liste festival başkanı Pierre Lescure ve genel delege Thierry Frémaux tarafından Paris’teki Normandie Sineması’nda açıklandı.

Bu yılın ana jürisi Oscarlı yönetmenler Joel ve Ethan Coen’den oluşuyor. Isabella Rossellini ise Un Certain Regard (Belirli Bir Bakış) kategorisinde jüri başkanlığı yapacak ve ayrıca Stig Bjorkman’ın annesi Ingrid Bergman hakında çektiği belgeselin sunumunu üstlenecek.

emmanuelle-bercot_3267119b

Emmanuelle Bercot La Tete Haute ile 28 yıl sonra festivalin açılışını yapan ilk kadın yönetmen olacak.

 

Festival Filmleri Listesi

Açılış

La Tête Haute: Emmanuelle Bercot

Yarışma Filmleri

Sicario: Denis Villeneuve

The Sea of Trees: Gus Van Sant

Louder than Bombs: Joachim Trier

Youth: Paolo Sorrentino

Saul Fia (Son of Saul): László Nemes

Mia Madre: Nanni Moretti

Mon Roi: Maiwenn

The Lobster: Yorgos Lanthimos

Macbeth: Justin Kurzel

Umimachi Diary (Our Little Sister): Hirokazu Kore-Eda Hirokazu

Shan He Gu Ren (Mountains May Depart): Jia Zhang-Ke

Nie Yinniang (The Assassin): Hou Hsiao Hsien

Carol: Todd Haynes

Il Racconto dei Racconti (The Tale of Tales): Matteo Garrone

Marguerite et Julien (Marguerite and Julien): Valérie Donzelli

La Loi du Marche (A Simple Man): Stéphane Brize

Dheepan: Jacques Audiard

 

Un Certain Regard

Madonna: Shin Suwon

Maryland: Anna Winocour

The Fourth Direction: Gurvinder Singh

Masaan (Fly Away Solo): Neeraj Ghaywan

Hruter (Rams): Grimur Hakonarson

Kishibe No Tabi (Journey to the Shore): Kurosawa Kiyoshi

Je Suis Un Soldat (I Am a Soldier): Laurent Larivere

Zvizdan (The High Sun): Dalibor Matanic

The Other Side: Roberto Minervini

One Floor Below: Radu Muntean

Shameless: Oh Seung-Uk

The Chosen Ones: David Pablos

Nahid: Ida Panahandeh

The Treasure: Corneliu Porumboiu

Yarışma Dışı

Mad Max: Fury Road: George Miller

Irrational Man: Woody Allen

Inside Out: Pete Docter ve Ronaldo del Carmen

Le Petit Prince (The Little Prince): Mark Osborne

Özel Gösterimler

Oka: Souleymane Cisse

Sipur Al Ahava Ve Choshech (A Tale of Love and Darkness): Natalie Portman

Hayored Lema’ala: Elad Keidan

Amnesia: Barbet Schroeder

Panama: Pavel Vuckovic

Asphalte: Samuel Benchetrit

Gece Yarısı Gösterimleri

O Piseu (Office): Hong Won-Chan

Amy: Asif Kapadia

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.