Vizyon

6 Aralık’ta Vizyonda!

Beanpole

Yönetmen: Kantemir Balagov

Oyuncular: Viktoria Miroshnichenko, Vasilisa Perelygina, Igor Shirokov

Tür: Tarihi drama

Süre: 130 dakika

Bir dönem hikayesi olan film sinemaseverleri 1945 yılının Leningrad’ına götürüyor ve II. Dünya Savaşı’nın yarattığı yıkımı ve tahribatı yerle bir olmuş şehir ve insanlar üzerinden anlatıyor. İki genç kadının hayatlarını yeniden yaratma çabasını beyaz perdeye taşıyor.

 

Portrait of A Lady on Fire

Yönetmen: Céline Sciamma

Oyuncular: Noémie Merlant, Adèle Haenel, Luàna Bajrami

Tür: Dram, Romantik

Süre: 120 dk

Portrait of A Lady on Fire, 18. yüzyıl sonlarında Britanya’da genç bir kadının portresini yapmakla görevlendirilen bir sanatçının hikayesini konu ediyor. Marianne, izole bir adada yaşayan genç bir ressamdır. Genç kadın bir gün, manastırdan yeni ayrılan Heloise’in düğün portresini yapmakla görevlendirilir. Ancak portresinin yapıldığından Heloise’in haberinin olmaması gerekmektedir. Marianne, kendisine verilen görevi harfiyen yerine getirmek zorundadır ve bu yüzdenden gündüzleri Heloise’i izleyip, geceleri portresini yapmaya karar verir. Bu durum gönülsüzce evlenmek üzere olan Heloise’in, yaklaşmakta olan düğün öncesi son özgür anlarını Marianne ile geçirmesine neden olur. İki kadın birlikte vakit geçirdikçe, aralarında beklenmedik bir yakınlaşma oluşur.

 

 

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz