Fil’m Hafızası İstanbul’daki sinefilleri ve sanatseverleri özel gecelerle buluşturmayı sürdürüyor. Her ay farklı ve ilgi çekici bir tema üzerine ünlü bir konuğun ev sahipliğinde, eğlenceli yarışmalarla renklenen ‘Tematik Gece’ etkinliğinin yeni teması: “Sex, Drugs and Rock’n Roll”. Redd grubunun gitaristi, müzisyen Güneş Duru’nun ev sahipliğinde düzenlenecek etkinlik 17 Şubat Çarşamba akşamı Bronx Pi Sahne’de gerçekleşecek.güneş duru

Ian Dury’nin aynı isimli parçasından sonra literatüre giren ve kalıpların yıkıldığı bir döneme, müziğin özgürleştirdiği ruhların hikâyelerine, “Sex, Drugs and Rock’n Roll” efsanesine dair kısa filmlerin gösterileceği etkinlik saat 20:30’da başlayacak. Söyleşi kısmında katılımcıların sorularını cevaplayacak olan Güneş Duru geceye renk katacak.

Karanlık Kutu ve 40 Haramiler fotoğrafçılarından Benek Özmez’in en özel anları kamerasıyla ölümsüzleştireceği gecenin klasikleşen yarışmalarından Soundtrack Quiz de sinefillerin hafızalarını yoklayacak. Bu geceye özel olarak, yakın zamanda kaybettiğimiz Rock müziğinin efsane ismi David Bowie ile ilgili hoş bir sürpriz de sinefilleri bekliyor olacak.

Etkinliğin mekân sponsorluğunu Bronx Pi Sahne, medya sponsorluğunu Bugünbugece üstlenirken, Yazane ve SinePlus Akademi etkinliğe proje desteği sağlıyor.

“Sex, Drugs and Rock’n Roll” biletlerini 8 Şubat Pazartesi itibariyle Biletix web sitesinden ve perakende satış noktalarından temin edebilirsiniz. Bu özel etkinlik için biletler 125 adetle sınırlıdır.

Bilet Fiyatı: 36 TL  – Biletler Biletix’te. (Numarasız oturma düzeni vardır.)

Not: Filmler Türkçe ve İngilizce altyazılıdır.

KISA FİLM SEÇKİSİ

Deaf Rock’n Roll (2010)

Cristian Pascariu / Romanya / 14’

deaf

Duyma engelli bir kadın, 35 yıl önce terkettiği rock yıldızı oğluyla yeniden bağlantı kurmaya çalışır. Oğlunun konserine gittiğinde en büyük korkularıyla yüzleşmek zorunda kalacaktır. Hem de kimsenin onu anlamadığı bir dünyada…

River (2011)

Kheavan Lewandowski / Japonya / 12’

river

Modern zamanlarda Japon bir jigolonun şiddet dolu bir gece sonrası çocukluğuna geri dönüşünün sıradışı hikayesi.

The Mistake (2012)

Bryan Moses / Avustralya / 4’

m,stake

 

Kahramanımız çılgın bir gecenin ardından kendini yatakta, tanımadığı bir adamla bulur. Acaba onu uyandırmadan kaçabilecek midir?

Null (2013)

David Gesslbauer / Almanya / 5’

null

Rutin mi yoksa kısır döngü mü? Null, günün getirdiklerinden görsel-işitsel bir yolculukla sıyrılan bir kızın hikayesi…

Frontman (2015)

Matthew Jentile / ABD / 20’

frontman

Jodie King kariyerinin zirvesinde, tam dünya turnesine çıkmak üzere olan zengin ve ünlü bir rock yıldızıdır. Kulağındaki çınlamaların sebebini öğrenmek için gittiği doktordan aldığı haber sonrası turneyi iptal etmek ister, ama bu kariyerinin sonu anlamına gelmektedir…

Party Animal (2015)

Adam Bowers / ABD / 10’

party ani

Bir gece hayatınızı ne kadar değiştirebilir? Kahramanımız Chris yaşadığı çılgın geceden sonra hayatındaki her şeyin mahvolduğunu görür.

Jungle of Desire (2016)

Wong Ping / Hong Kong / 7’12694681_1020509608005333_2875721313900597013_o

Jungle of Desire betondan bir ormanın benzersiz ekosistemini resmeder: İktidarsız bir koca, tatminsiz bir kadın ve megoloman bir polis. Bastırılmış ahlaki değerler, insanların arzularını kamçılamaktadır. Orman, ahlaki değerlerden yoksun oldugundan onların şehvetleriyle yüzleşebildikleri tek yerdir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.