carolCarol

Yönetmen: Todd Haynes

Oyuncular: Cate Blanchett , Rooney Mara,  Sarah Paulson,  Kyle Chandler,  Jake Lacy

Tür: Dram, Romantik

Süre: 118 Dakika

Ülke: İngiltere

1950’li yılların New York’unda geçen hikaye, evli, çocuklu ve zengin, ancak eşiyle sorunları olan Carol ile genç bir tezgahtar olan Therese arasında günden güne tutkulu bir yakınlığa dönen ilişkiyi konu alıyor. Carol eşinden boşanıp kızının velayetini almak istese de kocası Harge, onun Therese ile olan ilişkisinin sınırlarından gitgide kuşkulanmaya başlayacak ve kızını bırakmak istemeyecektir. Birbirlerine bağlanan iki kadın için eski hayatlarını bir çırpıda geride bırakıp her şeyden uzaklaşmak kolay olmayacaktır.

Kötü Kedi Şerafettin

Yönetmen: Mehmet Kurtuluş, Ayşe Ünal

Seslendirenler: Demet Evgar,  Okan Yalabık,  Uğur Yücel,  Ayşen Gruda, Ahmet Mümtaz Taylan

Tür: Komedi, Animasyon

Süre: 82 Dakika

Ülke: Türkiye

Sıradan bir Mart sabahı Şerafettin, kadim dostları Fare Rıza ve Martı Rıfkı ile akşam için mangal hazırlığı yapmaktadır. Ancak gün içinde başına gelmedik kalmaz, babası Tonguç tarafından evden kovulacak, düşmanlarının saldırısına uğrayacak, baba olduğunu öğrenecek, ilk kez aşık olacak ve başına bir sürü olay gelecektir. Yine de bütün bunlar olurken akşam o mangalı yapmaya kararlıdır.
Bülent Üstün’ün yarattığı efsanevi çizgi roman karakteri Şerafettin, yıllar süren proje ve prodüksiyon aşamasından sonra izleyicilerle buluştu. Yetişkinlere göre bir animasyon olan yapım, Anima İstanbul tarafından hayata geçirildi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.