Pet Sematary

Yönetmen: Kevin Kölsch, Dennis Widmyer

Oyuncular: Jason Clarke, Amy Seimetz, John Lithgow

Tür: Korku

Süre: 98 Dakika

Louis Creed, iki çocuğu ve eşi Rachel ile birlikte şehir hayatından kaçarak, kırsalda yaşamaya karar verir. Yeni hayatlarında her şeyin yolunda gideceğine inanırlar, ta ki evlerinin yanındaki hayvan mezarlığını görene kadar. Bu mezarlığa gömülen her canlı bir şekilde yeniden hayat bulmaktadır. Ailenin yaşadığı bir trajedi onların da lanetlenmesine yol açar. Stephen King’in romanından uyarlanan film, daha önce 1989’da sinemaya aktarılmıştı.

 

Dumbo

Yönetmen: Tim Burton

Oyuncular: Colin Farrell, Michael Keaton, Danny DeVito, Eva Green

Tür: Macera

Süre: 112 Dakika

Disney’in efsaneleri arasında yer alan Dumbo, başarılı yönetmen Tim Burton sayesinde tekrar beyaz perdeye aktarılıyor. Eski şöhretini kaybetmiş bir sirkte çalışan Holt Farrier ile çocukları Milly ve Joe’ya, sirke yeni dahil olan koca kulaklı yavru bir filin bakım görevi verilir. Zamanla bu filin uçtuğu keşfedilince sirk yeniden popüler olmaya başlar. Bu popülerlik girişimci V.A. Vandevere’in de ilgisini çeker. Vandevere, Dumbo’yu yeni eğlence parkı Dreamland’in bünyesine katar ancak bu parkın karanlık sırları olduğu ortaya çıkar.

 

The Old Man & the Gun

Yönetmen: David Lowery

Oyuncular: Robert Redford, Casey Affleck, Sissy Spacek

Tür: Komedi, Dram, Suç

Süre: 93 Dakika

Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde, tam 18 kere hapisten kaçmayı başaran 70 yaşındaki Forrest Tucker, son kaçışının ardından büyük bir banka soygununa da karışır. Ekibiyle birlikte herkesi şaşkına çeviren Forrest’ın peşinde, onu yakalamayı kafasına koymuş hırslı dedektif John Hunt vardır.

 

Benden Hikayesi

Yönetmen: Onur Barış

Oyuncu: Mert Er

Tür: Belgesel, Biyografi

Süre: 70 Dakika

Onur Barış’ın yönettiği belgeselde, Türk edebiyatının usta isimlerinden Sait Faik Abasıyanık’ın hayatı anlatılıyor. Yazarın lise döneminde nasıl yazarlığa başladığı anlatılırken, öykülerinin de bir kısmı filmde yer buluyor.

Yazar Hakkında

İrem Naz Güvel

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.