Boğaziçi Üniversitesi’nin sinema salonu SineBU’da Ocak ayında Cannes ve Berlin film festivallerinden ödüllü Dheepan, The Club ve Youth filmleri sinemaseverlerle buluşuyor.

Dheepan

SineBU’da Ocak ayında vizyona girecek ilk film, Cannes’da en büyük ödül ‘Altın Palmiye’ye layık görülen, Jacques Audiard yönetmenliğindeki Dheepan. Paris’te Sri Lankalı üç mülteci üzerinden tüm dünyadaki sığınmacıların çektiği zorlukları ele alan film, Dünyadaki mülteci konusunu eleştirel bir bakış açısıyla ele alıyor.

Ayın bir diğer ödüllü filmi ise; Berlin Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü’nü kazanmış olan The Club, kilise tarafından sürülmüş, birlikte yaşayan; sosyal hayattan soyutlanmış bir grup din insanını konu alıyor.

Ocak ayının son ödüllü filmi ise “21. Yüzyılın Fellini’si” olarak nitelenen Paolo Sorrentino’nun yönetmenliğini yaptığı Youth. SineBU’da ayın en dikkat çeken filmi olarak görülen ve 20 Ocak akşamı ön gösterim ile vizyonda olacak olan Youth, Avrupa Film Ödülleri’nde en iyi film de dahil üç ödül kazandı. Hayat, ölüm ve yaşlılık konuları üzerine farklı bir anlatım oluşturan Sorrentino, bu filminde de absürd kamera açıları ve sahne geçişleriyle kendine özgü bir eser yaratıyor.

Geçtiğimiz ay vizyonda oldukça ilgi gören Rüzgarın Hatıraları, Sarmaşık ve Ice And The Sky yoğun istek üzerine Ocak Ayı’nda da sinemaseverlerle buluşmaya devam edecek. Abluka ise son seansı ile Ocak ayının kapanışını yapacak.

SineBU’nun Ocak ayında görme engelliler için yayınladığı sesli betimlemeli filmleri ise Rüzgarın Hatıraları ve The Club. SineBU bu iki önemli filmin engelsiz seyrine tüm sinemaseverleri bekliyor.

*Detaylı Program için buraya bakabilirsiniz. Bilet ücretleri: Tam 12TL, Personel 8TL, Öğrenci 3TL, Sinema Kulübü bü(s)k Üyesi 2TL

Program bu

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.