Özgün tarzıyla cazdan rock’a birçok farklı türü eşsiz tekniğiyle yorumlayan trompetin usta ismi Ibrahim Maalouf, bugünün kadınlarına adadığı “Red & Black Light” albümünün turnesi kapsamında 23 Nisan’da Volkswagen Arena’da!maalouf

Doğunun Yıldızı Ümmü Gülsüm’den ilhamla hayata geçen albüm, kadınların daha iyi bir dünya için üstlendiği önemli role övgü niteliği taşıyor. Alışılagelmişin dışında tarzıyla Türkiye’de büyük bir hayran kitlesi edinen başarılı trompetci, Volkswagen Arena’nın etkileyici atmosferinde özel bir ışık şovu eşliğinde unutulmayacak bir müzik deneyimine imza atacak!

*Biletler Biletix‘te!


Ibrahim Maalouf kimdir?

Dört sübaplı trompetin mucidi babası Nassim Maalou, piyanist annesiNada Maalouf, yazar amcası Amin Maalouf ve dedesi gazeteci, şair, müzikolog Rushdi Maalouf’un etkisiyle entelektüel bir çevrede büyüyen Ibrahim Maalouf, babasının yönlendirmesi ile 7 yaşında trompte başladı. Müzik eğitiminde sırasıyla klasik, barok, ve modern müzik repertuarlarına çalışmış Ibrahim Maalouf özellikle uluslararası klasik müzik yarışmalarında kazandığı ödüller ile adından söz ettirmeye başladı. Sting, Salif Keita, Amadou & Mariam, Lhasa de Sela, Marcel Khalifa, Vanessa Paradis, Juliette Greco, Archie Shepp gibi isimlerin albümlerinde eşlik etmesi ile farklı türlerdeki başarısını da göstermiş oldu.

Uzun ve kısa metrajlı olmak üzere birçok filmin soundtrack’ına imza atan Maalouf, ayrıca senfonik orkestralarda da yer aldı. İlk albümü Diasporas’ı 2007’de sahibi olduğu Mis’ter Production’dan yayımladı. 2015 Ekim ayı içerisinde iki ayrı albümünü birden yayınlayarak toplam 7 albüme imza atmış oldu.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.