Boğaziçi Üniversitesi’nin sinema salonu SineBU’da Aralık ayında da sinema ziyafeti var. Bu ayın programında içlerinde Sundace’de yer alan yerli yapım Sarmaşık’ın da bulunduğu 10 yeni film yer alıyor. 

Bu yıl Sundance Film Festivali’nde En İyi Uluslararası Film kategorisinde yer alan, gerilim dolu bir mücadeleyi konu alan Sarmaşık, ilk gösterimini Cannes’da yapan Woody Allen imzalı Irrational Man, 4 Aralık’tan itibaren SineBU’da gösterilmeye başlıyor. İlk gösterimini Hamburg Film Festivali’nde gerçekleştiren Rüzgarın Hatıraları 8 Aralık’ta öngösterimini gerçekleştirirken, Slow West 5 Aralık’tan itibaren iki hafta boyunca seyircilerle buluşuyor.

Altın Palmiye ödüllü Dheepan, En İyi Yönetmen Akademi Ödülüne aday olmuş yönetmen Stephen Frear’ın son filmi The Program, Sebastiane Award ve Golden Seashell’de Best Film ödülünü almaya layık görülen Freeheld, belgesel tutkunları için Ice and The Sky,  yönetmenliğini, senaristliğini ve başrolünü Julie Delpy’nin yaptığı LOLO, aralık ayının ikinci haftasından itibaren izleyicilerle buluşuyor.  SineBu aralık

SineBU Hakkında:

AVM’lerde yer alan sinemalara alternatif olarak hayata geçirilen SineBU’da haftanın beş günü çeşitli filmler Başka Sinema işbirliğiyle izlenebiliyor. Sadece Boğaziçi Üniversitesi mensupları ve öğrencilerine değil tüm İstanbul halkına açık olan SineBU, tüm öğrencilerin sinemaya gidebilmesi için sadece Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine değil öğrenci kimliğini gösteren tüm İstanbullulara indirimli hizmet veriyor.

154 kişi kapasiteli SineBU sinema salonunda görme engelliler de Sesli Betimleme ile film izleyebiliyor. 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde başlatılan Sesli Betimleme’nin ilk defa bir sinema salonuna uygulanmasıyla görme engelli sinemaseverler de tüm izleyicilerle aynı anda filmi takip edebiliyor.

*Bilet ücretleri: Tam 12TL, Personel 8TL, Öğrenci 3TL, Sinema Kulübü bü(s)k Üyesi 2TL

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.