Bu yıl 10-19 Eylül tarihleri arasında 45.si düzenlenecek olan Toronto Film Festivali tarafından onurlandırılacak isimler arasında oyuncu Kate Winslet’ın da yer alacağı açıklandı.

 

Toronto Film Festivali‘nin başkan yardımcıları Joana Vicente ve Cameron Bailey tarafından  TIFF Tribute Gala‘da ödüllendirileceği duyurulan ilk isim olan Kate Winslet; ”Titanic”, “Sense and Sensibility”,”Little Children” ,”Eternal Sunshine of the Spotless Mind”,”Steve Jobs”,”Iris”, ve En İyi Kadın Oyuncu Oscarı’nı kucaklatan ”The Reader” filmlerinde rol almış ve yedi kez Oscar adaylığı kazanarak döneminin başarılı aktristlerinden olduğunu bir kez daha kanıtlamıştı.

“Ammonite” Toronto Film Festivali’nde Gösterime Girecek

Winslet’ın Saoirse Ronan ile birlikte rol aldığı, Francis Lee‘ nin yönetmenliğini üstlendiği  1840’ların İngiltere’sinde geçen “Ammonite” adlı yeni filmi Toronto Film Festivali’nde prömiyerini yapacak.

Winslet’in ödülünü açıklayan TIFF genel müdürü ve eş başkanı Joana Vicente onur ödülüyle ilgili: ”Kate’in parlak ve çekici ekran varlığı, izleyicileri ve oyuncuları büyülemeye, eğlendirmeye ve ilham vermeye devam ediyor. Ekrandaki varlığı, tasvir etmeyi seçtiği kadınlar kadar güçlü ve cesur. Kate’in Francis Lee’nin Ammonite’indeki Mary olarak en son performansı, neslinin en iyi ve en saygın aktrislerinden biri olduğunu kanıtlıyor ve bu yılki festivalde olağanüstü yeteneklerini onurlandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. ” açıklamasında bulunarak Kate Winslet’ın ödüle neden layık oluşunu sevenlerine bir kez daha hatırlattı.

Geçtiğimiz yıl TIFF Onursal Oyuncu Ödülleri, ”Joker” filmindeki performansıyla yıla damgasını vuran Joaquin Phoenix’e ve usta oyuncu Meryl Streep’e verilmişti.

Pandemi nedeniyle bu yıl derinden etkilenen festivallerden biri olan 45. Toronto Film Festivali’nin  bir parçası olan TIFF Tribute Gala 15 Eylül tarihinde gerçekleşecek. Ödüller sanatçılara “sanal tören” ile takdim edilecek.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.