Rock’n Roll, müzik kutuları, rengarenk restoranlar, deri ceketler, parlak saçlar, arabalı sinemalar, dans yarışmaları…  Kırkıncı yılında karşınızda GREASE! 
 
Popüler kültürün en büyük efsanelerinden biri olan Grease; unutulmaz soundtrackleri, oyunculukları ve hikayesiyle pek çok sinemaseverin hayatına damga vurdu. Rydell Lisesi’nin havalı ve serseri lideri rolüyle John Travolta  ismini sinema tarihine altın harflere yazdırdı. Pek çok oyuncu ve sinemaseverin hayatında bir dönüm noktası olan müzikal kırk küsur senedir popülerliğini ve ışıltısını korumayı başardı.
Dünyanın en kült müzikallerinden olan Grease, Cannes’dan sonra yenilenen kopyasıyla, ilk kez Türkiye’de açık hava sinemasında Bir Yaz Gecesi Sineması kapsamında 30 Haziran’da Beykoz Kundura’da  gösterilecek. Şimdiden yerinizi almanızı öneririz.
Bir Yaz Gecesi Sineması etkinliği kapsamında gösterilecek olan diğer filmlerin programını aşağıda bulabilirsiniz.
29 HAZİRAN CUMA
Hal ve Gidiş Sıfır (Zéro de Conduite)
Gençlik Yılları (American Graffiti)
30 HAZİRAN CUMARTESİ
Grease
1 TEMMUZ PAZAR
Rochefortlu Kızlar (Les Demoiselles de Rochefort)
2 TEMMUZ PAZARTESİ
Monika’yla Bir Yaz (Sommaren med Monika)
3 TEMMUZ SALI
Bir Kır Eğlencesi (Partie de Campagne)
Günaydın Hüzün (Bonjour Tristesse)
4 TEMMUZ ÇARŞAMBA
Şarlo Denizde (By the Sea)
Bay Hulot’nun Tatili (Les vacances de Monsieur Hulot)

5 TEMMUZ PERŞEMBE
Arka Pencere (Rear Window)

 

Yazar Hakkında

Ekin Taneri

1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.