62 ülke, 222 yönetmen, 204 film… İtiraf edelim ki seçmekte zorlandık!

Bu yıl 34. yaşını kutlayan İstanbul Film Festivali, oldukça zengin ve renkli bir programla bizleri selamlıyor. 4-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan bu geleneksel bahar etkinliği, yerli yabancı çok sayıda sinemacıyı da filmleriyle birlikte İstanbul’da ağırlayacak.

Fil’m Hafızası ekibi olarak, festival süresince ilk yazın coşkusunu filmlerle birlikte kutlayacağımız iki partiyi de müjdeleyim yeri gelmişken. Şehrin iki yakasında, İKSV ile ortak gerçekleştireceğimiz bu etkinliklerden ilki, sinefilleri 4 Nisan Cumartesi akşamı saat 18:00 itibariyle önce Kadıköy’de bir araya getirecek. Etkinliğin ikinci ayağı ise 17 Nisan Cuma günü geceyarısından sonra, Avrupa Yakasın’da InnPark’ta hayat bulacak. DJ performansları ve film sohbetleriyle dolu dolu planlanan bu etkinliklerin ünlü konuklarının adlarını da ilerleyen günlerde yine Fil’m Hafızası sayfalarından duyuracağız.

Festival biletlerinin 28 Mart’ta satışa çıkacağını belirterek, sözü çok da uzatmadan, yazı işleri ekibi olarak kaçırmamanızı önerdiğimiz filmlerle ısınalım şimdi. (Sinem Dinçer)

 

Dilan Salkaya

Artun Bötke

Sinem Dinçer

Ebru Çavuşoğlu

Sezen Sayınalp

Mustafa Koca

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.