Vizyon

31 Ocak’ta Vizyonda!

Tavşan Jojo / Jojo Rabbit

Yönetmen: Taika Waititi

Oyuncular: Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Taika Waititi, Scarlett Johansson, Sam Rockwell, Rebel Wilson, Alfie Allen, Stephen Merchant, Archie Yates

Tür: Komedi, Dram, Savaş

Süre: 108 dakika

Taika Waititi’nin yönettiği Jojo Rabbit, II. Dünya Savaşı sırasında, Hitler’in gençlik kamplarında yer alan ve zihninde yarattığı Hitler’i en yakın arkadaşı olarak gören genç Jojo’nun, annesinin evlerinde genç bir Yahudi kızı sakladığını keşfetmesiyle gelişen olayları konu ediniyor.

Güller Ülkesi: Damascena / Damascena

Yönetmen: Alexander Smolyanov, Todor Anastasov

Oyuncular: Veselin Plachkov, Dimitar Banenkin, Neda Spasova, Simona Halacheva

Tür: Dram

Süre: 136 dakika

Todor Anastasov ve Alexander Smolyanov’un yönettiği Damascena, Güller Vadisi’nde büyüyen genç bir adamın hikâyesini anlatıyor.

 

Bal Ülkesi / Honeyland

Yönetmen: Ljubomir Stefanov, Tamara Kotevska

Tür: Dram, Belgesel

Süre: 86 dakika

Tamara Kotevska ve Ljubomir Stefanov’un çektiği, Uluslararası En İyi Film ve En İyi Belgesel kategorilerinde Oscar adaylığına layık görülen docudrama Honeyland, hasta annesiyle birlikte Kuzey Makedonya’da artık kimsenin kalmadığı bir köyde yaşayan ve arıcılıkla geçimini sağlayan Hatice’nin hikâyesini anlatıyor.

 

Sefiller / Les Misérables

Yönetmen: Ladj Ly

Oyuncular: Damien Bonnard, Alexis Manenti, Djibril Zonga, Issa Perica, Jeanne Balibar, Al-Hassan Ly

Tür: Dram

Süre: 102 dakika

Cannes Film Festivali’nden Jüri Ödülü ile dönen Les misérables, Paris banliyölerinde atandığı yeni göreve ve ekibe adapte olmaya çalışan polis memuru Stéphane’ın, kendisini farklı gruplarla polis arasında tırmanan gerilim içerisinde bulmasını anlatıyor.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz