Thugs of Hindostan

Yönetmen: Vijay Krishna Acharya

Oyuncular: Amitabh Bachchan, Aamir Khan, Katrina Kaif

Tür: Aksiyon – Bollywood

Süre: 162 Dakika

Aamir Khan’ın başrolde yer aldığı film 18. yüzyılın sonlarında geçiyor. Hindistan hala Britanya İmparatorluğu’nun bünyesi altındadır. Khudabaksh Azaad önderliğindeki ünlü haydut çetesi ülkelerinin özgürleşmesi için mücadeleye girişir. Bu girişimin haberini alan İngiliz komutan John Clive, başka bir haydut olan Firangi Mallah’ı karşı grubun içine sızmasını ister. İki arada kalan Firangi taraf seçmekte zorlanacaktır. Film, Bollywood’un en yüksek bütçeli filmlerinden biri olarak gösteriliyor.

 

 

Green Book

Yönetmen: Peter Farrelly

Oyuncular: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini

Tür: Dram – Biyografik

Süre: 130 Dakika

Ünlü piyanist Don Shirley turnesi kapsamında Manhattan’dan güneye doğru birçok yere uğrayacaktır. Bunun için yanında ona eşlik edecek ve şoförlüğünü yapacak birini aramaktadır. Bu arayış sırasında Bronx’taki bir İtalyan Amerikan mahallesinde yaşayan ve bir süredir işsiz olan Tony Lip ile tanışır. Yolculuklarını güvenli bir hale getirmek ve Tony, Afro-Amerikalılar’ın dışlanmadığı yerlerden geçmek için The Green Book isimli kılavuza başvurur.

 

Borç

Yönetmen: Vuslat Saraçoğlu

Oyuncular: Serdar Orçin, İpek Türktan, Rüçhan Çalışkur

Tür: Dram

Süre: 95 Dakika

Küçük bir matbaada çalışan Tufan, karısı karısı Mukaddes ve kızı Simge ile Eskişehir’de yaşamaktadır. Komşuları Huriye bir gece aniden fenalaşınca onu hastaneye götürürler. Doktor Huriye’nin bir süre bakıma ihtiyacı olduğunu söyler. Kadın yalnız yaşadığı için bu bakım işi Tufan’a düşer. Ancak yaptığı bu iyilik onu bir takım korkulara sürükler.

 

Den skyldige 

Yönetmen: Gustav Möller

Oyuncular: Jakob Cedergren, Jakob Ulrik Lohmann, Morten Thunbo

Tür: Gerilim

Süre: 85 Dakika

Bir polis memuru olan Asger Holm’un hayatı bir gece vardiyasında aldığı telefonla değişir. Telefonun ucundaki kadın ona kaçırıldığını söyler.  Kadın konuşması sırasında hat kesilir. Asger yerinden ayrılamayacağı için santral odasından arayanı kurtarmak için zamana karşı bir mücadele verecektir.2018 Sundance Film Festivali’nde İzleyici Ödülü’nün sahibi olmuştur.

 

 

The Girl in the Spider’s Web

Yönetmen: Fede Alvarez

Oyuncular: Claire Foy, Sverrir Gudnason, Sylvia Hoeks

Tür: Gerilim – Dram

Süre: 117 Dakika

2011 yapımı The Girl with the Dragon Tattoo’nun devamı olan filmde ana karakter Lisbeth Salander yine karşımızda. Ona tamamen zıt bir karakter olan gazeteci Mikael Blomkvist ile kendilerini bir olayın ortasında bulurlar. Ancak peşini sürdükleri bu vaka, tam bir örümcek ağıdır. İşin içine ilerledikçe bu ağ daha da dolanmaya başlar.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.