Haberler

30. ANKARA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ’NDE BU YIL 11 FİLM YARIŞACAK

30. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde yarışacak filmler belirlendi. Yarışmaya katılacak filmler, başvurular arasından Ali Karadoğan, İrfan Demirkol ve Zeynep Ünal’dan oluşan ön seçici kurul tarafından seçildi.

Filmler 18-28 Nisan tarihleri arasında Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda gerçekleştirilecek gösterimlerde izleyicisiyle buluşacak. Yönetmen Tolga Karaçelik‘in başkanlığında, gazeteci ve yayıncı Cem Erciyes, senarist ve fotoğraf sanatçısı Ebru Ceylan, oyuncular Tolga Tekin ve Tülin Özen‘den oluşan seçiciler kurulu, filmleri Festival sırasında seyirciyle birlikte izleyecek. Yarışma filmlerinin oyuncu, yönetmen ve film ekipleri gösterimler sonrasında yapılacak söyleşilere katılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen 30. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında En İyi Film Ödülünü alan filmin yapımcısına 50.000 TL, ilk filmlere verilen Mahmut Tali Öngören Özel Ödülünü kazanan filmin yönetmenine ise 10.000 TL ödül verilecek.

Ön seçici kurulun değerlendirmesinden sonra belirlenen filmlerin alfabetik sırası şöyle:

1. Babamın Kemikleri, yönetmen: Özkan Çelik

2. Görülmüştür, yönetmen: Serhat Karaaslan

3. Güven, yönetmen: Sefa Öztürk

4. Güvercin Hırsızları, yönetmen: Osman Nail Doğan

5. İçerdekiler, yönetmen: Hüseyin Karabey

6. Kardeşler, yönetmen: Ömür Atay

7. Nebula, yönetmen: Tarık Aktaş

8. Saf, yönetmen: Ali Vatansever

9. Son Çıkış, yönetmen: Ramin Matin

10. Suç Unsuru, yönetmen: Süleyman Arda Eminçe

11. Yuva, yönetmen: Emre Yeksan

Festivalle ilgili detaylı bilgiye resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz:

http://www.filmfestankara.org.tr/

 

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz