Vizyon

30 Ağustos’ta Vizyonda!

A Rainy Day in New York

Yönetmen: Woody Allen

Oyuncular: Timothée Chalamet, Elle Fanning, Selena

Tür: Dram, Komedi

Süre: 92 dk

Film, romantik bir hafta sonu için New York’a giden genç çiftin yaşadıklarını konu ediyor. Genç bir kadın olan Ashleigh’in bir röportaj için New York’a gitmesi gerekir. Ashleigh ve sevgilisi Gatsby ise, bu iş seyahatini romantik bir hafta sonu kaçamağına dönüştürmeyi planlar. Ancak kötü bir sürpriz onları beklemektedir. Romantik ve güneşli bir hafta sonu geçirmeyi planlayan aşıklar, şehre adım atmalarıyla birlikte yağmura tutulur. Burada yapmaları gereken işler nedeniyle farklı yöne savrulan Gatsby ve Ashleigh’nin yolları ayrılır ve farklı maceralara atılırlar.

 

So Long My Son (Elveda Oğlum)

Yönetmen:  Xiaoshuai Wang

Oyuncular: Wang Jing-chun, Yong Mei, Qi Xi

Tür: Dram

Süre: 180 dk

Elveda Oğlum, 30 yıl önce Çin’de 1980’lerde yaşayan iki ailenin hayatına odaklanıyor. Film, ülkedeki tek çocuk politikasının bir aileyi nasıl etkilediğini konu alıyor. Bu süreçte iki evli çift, Çin’de yaşanan sosyal ve ekonomik değişikliklere uyum sağlamaya çalışırlar.

 

 

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz