Vizyon

29 Eylül’de Vizyonda!

29 Eylül'de Vizyonda!

mother! / anne!

Yönetmen: Darren Aronofsky

Oyuncular: Jennifer Lawrence, Javier Bardem, Michelle Pfeiffer, Domhnall Gleeson, Ed Harris

Tür: Dram

Süre: 121 Dakika

Requiem for a Dream, Black Swan filmlerinin yönetmeni Darren Aronofsky’nin son filmi, herkesin yan komşusu olabilecek kadar sıradan bir çiftin mutlu ve bir o kadar sakin hayatının, evlerine gelen bir grup davetsiz misafirle birlikte nasıl altüst olduğunu, ilişkilerinin nasıl sınandığını anlatıyor.

Suspiria

Yönetmen: Dario Argento

Oyuncular: Jessica Harper, Stefania Casini, Flavio Bucci, Miguel Bosé, Barbara Magnolfi

Tür: Korku

Süre: 98 Dakika

Dario Argento’nun yönettiği Suspiria, gösterime girişinin 40. yılına özel 35mm negatifinden restore edilmiş sansürsüz görüntü ve ses kopyasıyla yeniden seyirciyle buluşuyor. Amerikalı bale öğrencisi Suzy Bannion, dünyaca ünlü ve saygın bir Alman yatılı dans akademisinde eğitim görmeye gelir. Suzy okula adım attığı andan itibaren bir dizi esrarengiz olaya tanıklık eder. Önceki gece okuldan kaçan bir öğrenci ölü bulunmuştur. Piyanist Daniel ise kendi köpeği tarafından öldürülür. Akademide bir salgın hastalık baş gösterir ve korkutucu okul binasının her yanından tuhaf sesler yükselmektedir. Suzy biraz araştırma yapınca okulun geçmişte bir “cadılar meclisi” mekanı olduğunu öğrenir. Ama işaretler, binada cadı geleneğinin ve ayinlerinin geçmişte kalmadığını, hâlâ devam ettiğini göstermektedir.

Benim Varoş Hikayem

Yönetmen: Yunus Ozan Korkut

Tür: Komedi

Süre: 75 Dakika

Yönetmen Yunus Ozan Korkut, Adana’da büyüdüğü sokakları; komşuları, arkadaşları ve akrabalarını kameranın odağına alarak kaydediyor. Her genç erkeğe hapse girmeyi tavsiye eden kuş çalma üstadı Culluk Yusuf, çorap değiştirir gibi takım elbise değiştiren Pele Dayı, feminist köy muhtarı, tapılacak kadın Naime, vurulan fırıncının akıbeti, dört mevsim janti, bar fedaisi Devran, yenilmez armada dövüşçü horoz, elekroşot, zenginden alıp fakire veren Rokko ve çetesi, mafyaya giremeyen Drej Hasan, mahallenin büyük abisi Cihangir. Adana Ceyhan’ın varoş mahalleleri, karanlık hikâyelerin, küfrün, yoksulluğun ve imkânsızlığın en yalın ve gerçek hali.

 

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz