Haberler

29. AUFF Ulusal Uzun Yarışma Filmleri Belli Oldu

29. AUFF Ulusal Uzun Yarışma Filmleri Belli Oldu

Festival kapsamında düzenlenen “Ulusal Uzun Film Yarışması”nda yarışacak filmler belli oldu.

 

29. Ankara Uluslararası Film Festivali “Ulusal Uzun Film Yarışması”na başvuran 31 film arasından Aynur ÇırayŞenay Aydemir ve Şeyma Balcı’dan oluşan ön seçici kurulun değerlendirmesi sonucu ön elemeyi geçen 10 film belirlendi.

Usta yönetmenler Onur ÜnlüTayfun Pireselimoğlu ve Ümit Ünal’ın yeni filmlerinin birlikte yarışacağı yarışmada, Sundance Film festivalinde “En İyi Film” ödülü alan Kelebekler, Berlinale Generation 14plus bölümünde yarışan Güvercin ve Berlinale Forum bölümünde Dünya Prömiyerini yapan Tuzdan Kaide filmleri de yer alacak.

Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda gerçekleştirilecek gösterimlerde Barış Pirhasan’nın başkanlığında, Songül ÖdenGüven KıraçŞebnem İşigüzel ve Meryem Yavuz’dan oluşan seçici kurul filmleri seyirciyle birlikte izleyecek.

Film gösterimleri sonrasında yapılacak söyleşilerde yönetmenler seyircilerle buluşacak.

Ulusal Uzun Film Yarışmasında yer alacak filmlerden En İyi Film Ödülünü alan filmin yapımcısına 50.000 TL, ilk filmlere verilen Mahmut Tali Öngören Özel Ödülünü kazanan filmin yönetmenine ise 10.000 TL ödül verilecek.

Ulusal Uzun Film Listesi

1. Bekçi, (Yön: Durmuş Akbulut)

2. Güvercin; (Yön: Banu Sıvacı)

3. Halef, (Yön: Murat Düzgünoğlu)

4. Kelebekler, (Yön: Tolga Karaçelik)

5. Put Şeylere, (Yön: Onur Ünlü)

6. Renksiz Rüya, (Yön: Mehmet Ali Konar)

7. Sofra Sırları, (Yön:Ümit Ünal)

8. Tuzdan Kaide, (Yön: Burak Çevik)

9. Yol Kenarı, (Yön: Tayfun Pirselimoğlu)

10. Zor Bir Karar, (Yön: Ender Özkahraman)

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz