Yesterday

Yönetmen: Danny Boyle

Oyuncular: Himesh Patel, Lily James, Sophia Di Martino

Tür: Komedi, Fantastik, Müzik

Süre: 116 Dakika

Müzisyen olarak istediği başarıyı yakalayamayan Jack Malik bir kaza geçirerek hastaneye kaldırılır. Hastaneden taburcu olduktan sonra kendisi dışında hiç kimsenin gelmiş geçmiş en büyük gruplardan The Beatles’ı hatırlamadığını fark eder. Bunu bir avantaja çevirmeye karar veren Jack, grubun şarkılarını kendi yazmış gibi piyasaya sürer ve büyük bir popstar’a dönüşür.

 

A Dog’s Journey / Dostumun Yolculuğu

Yönetmen: Gail Mancuso

Oyuncular: Josh Gad, Dennis Quaid, Kathryn Prescott

Tür: Aile

Süre: 109 Dakika

2017 yapımı A Dog’s Purpose’un devamı olan film, reenkarnasyonla yeniden hayata gelen sevimli köpek Bailey’i konu alıyor. Birçok zaman döneminde farklı köpek olarak yaşamını sürdüren Bailey, her zaman Ethan’ın yanında yer almayı tercih eder. Ethan’ın torunu CJ ile tanışan sevimli köpek onunla hemen bağ kurar. Ancak CJ’in, annesi tarafından eve götürülmesiyle araya mesafeler girer. Bundan sonra Bailey, başka bir köpek bedeninde yeniden hayat bulduğunda, CJ’e göz kulak olmak için elinden geleni yapar.

 

Joueurs / Ateşle Oynayanlar

Yönetmen: Marie Monge

Oyuncular: Tahar Rahim, Stacy Martin, Bruno Wolkowitch

Tür: Dram

Süre: 105 Dakika

Paris’te bir kafe işleten Ella’nın sakin hayatı, garson Abel ile tanışmasıyla hareketlenir. Genç kadın, aşık olduğu Abel sayesinde Paris’in yeraltı kumarhanelerini keşfeder. Zamanla bu dünya Ella için içinden çıkılamaz bir hal alır.

 

Yazar Hakkında

İrem Naz Güvel

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.