Pandemi koşullarında 27. si düzenlenecek olan Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde gerçekleşecek Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nda finalist olan filmler ve yarışma jürisinde yer alacak isimler belli oldu.


Türkiye’deki Güzel Sanatlar ve İletişim Fakültelerinin Sinema – Televizyon bölümlerinde eğitim gören öğrencilerin filmlerinin yarışacağı, Türkiye’nin farklı illerinde yer alan birçok üniversiteden öğrencilerin başvurduğu Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması‘nın ön değerlendirmeleri 24 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında yapıldı.

4 Kategoride 22 Film Yarışacak

Yarışmaya başvuran 117 film arasından; Ana jüri üyeliğini sinema yazarı Banu Bozdemir, oyuncu Baran Şükrü Babacan ve yönetmen Can Evrenol‘un üstlendiği yarışmanın “Belgesel” kategorisinde 6, “Canlandırma” kategorisinde 4, “Deneysel” kategorisinde 5 veKurmaca kategorisinde 7 olmak üzere toplam 22 kısa film yarışmaya hak kazandı. Ana jürinin değerlendirmelerinin ardından her bir kategoride En İyi Film Ödülü’nü kazanan kısa film belirlenecek ve her kategorinin en iyi filmine 10.000 TL tutarında para ödülü verilecek. Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması’nın ödülleri, festival kapsamında gerçekleşecek ödül töreninde kazananlara takdim edilecek.

14-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması Kategorisinde Yarışacak Kısa Filmlerin Listesi:

Belgesel Kategorisinde Yer Alacak Filmler;

İris – Volkan Güleryüz / Dokuz Eylül Ünv.
Kimsesiz – Erhan Karahan / Batman Ünv.
Ormanın Çakalları – Tufan Yıldız / Akdeniz Ünv.
Seval – Ahmet Keçili / Çukurova Ünv.
Tülütabaklar ”Ölümsüz Kahramanlar” – Yasin Öztürk / Akdeniz Ünv.
Yeryüzü Ayakları – Ümit Güç / Çukurova Ünv.

Deneyseller;

61 Sokak No 4 – Çağıl Saydam / İzmir Ekonomi Ünv.
Girdap – Cüneyt Işık /  Işık Ünv.
Görüntü Günlük – Duygu Öncel / Yaşar Ünv.
Labirent – Elif Öner / İstanbul Bilgi Ünv.
Monachopsis – Zeynep Ferda Ünal / Marmara Ünv.

Canlandırmalar;

Circle – Melisa Hoş / Dokuz Eylül Ünv.
Doğa’nın Macerası – Necef Mengüverdi / Dokuz Eylül Ünv.
Guguk Kuşu – Adem Akyol / Afyon Kocatepe Ünv.
Sosyal Aile – Sinan Arslan / Kütahya Dumlupınar Ünv.

Kurmacalar;

Esinti – Yiğit Ege Yazar / Marmara Ünv.
Mahallenin Bazı Kedileri – Emre Sefer / İstanbul Aydın Ünv.
Otis Tarda – Emre Öksüz / Mimar Sinan GS Ünv.
Perdeler – Fırat Onar / Mimar Sinan GS Ünv.
Son Akşam Yemeği – Selinay Güneş / Akdeniz Ünv.
Şeker Gıda – Ferman Narin / Mersin Ünv.
Vaveyla – Birhat Temel / Çukurova Ünv.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.