Nebula

Yönetmen: Tarık Aktaş

Oyuncular: Serkan Aydın, Barış Bilgi, Ömer Bora, Ali Yavuz Ilıman

Tür: Dram

Tarık Aktaş yönetmenliğindeki Nebula, ruhun doğadaki yerini keşfeden Hay’ın çıktığı yolculuğu konu ediniyor. Hay, yedi yaşındayken açık arazide ölü bir at bulur. Büyüleyici keşfi başında yaptığı gözlemler, yetişkinlerin gözünde bir at leşine dönüşen bu sorundan kurtulmak için verilen çaba onu yetişkinliğinde bile etkileyecek bir anıya, uyanışa dönüşür. Yirmilerine geldiğinde kurban bayramında, koyunun boğazını keserken yanlışlıkla kendi bacağını keser. Bu olay, bir şekilde geçmişinde yaşadığı çocukluk anısının yeniden ortaya çıkmasını sağlar. Koyun ve kendisi arasındaki bağın farkına varmasıyla birlikte, Hay, kendisi ve köyün etrafında gerçekleşen olaylar arasında bir ilişki olduğunu gözlemlemeye başlar. Böylece, adım adım, madde ile canlının uyumuna, ruhun doğadaki yerine tanık olduğu kaçınılmaz bir yolculuğa çıkar.

The Trouble With You / Seninle Başım Dertte

Yönetmen: Pierre Salvadori

Oyuncular: Adèle Haenel, Pio Marmaï, Audrey Tautou, Damien Bonnard

Tür: Romantik-Komedi, Dram, Suç

Süre: 108 Dakika

Yvonne, herkesin gözünde kahraman olan komiser eşinin ölümünden sonra onun aslında rüşvetçi bir polis olduğunu öğrenir. Dahası, Antoine adlı masum birinin 8 yıl hapis cezası almasına neden olmuştur. Yvonne, hapisten salıverilen Antoine’a kendini başka bir kimlikle tanıtır ve hayatı mahvolmuş bu adama bir şekilde yardımcı olmayı kendine görev edinir. Pierre Salvadori’nin yönetmen koltuğunda oturduğu Seninle Başım Dertte, 1980’lerin Something Wild ve Married to the Mob gibi renkli ve hareketli komedilerinden esinleniyor.

 

Ben Is Back / Eve Dönüş

Yönetmen: Peter Hedges

Oyuncular: Julia Roberts, Lucas Hedges, Courtney B. Vance, Kathryn Newton, Rachel Bay Jones

Tür: Dram

Süre: 102 Dakika

Julia Roberts ve Lucas Hedges’ın başrolleri paylaştığı Ben Is Back, madde bağımlısı bir gencin Noel arifesinde ansızın ailesinin evine dönüşünün akabinde gelişenleri konu ediniyor. Filmin yönetmen koltuğunda Peter Hedges oturuyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.