Kor

afisFinal

Yönetmen: Zeki Demirkubuz
Senaryo: Zeki Demirkubuz
Oyuncular: Aslıhan Gürbüz, Caner Cindoruk, Taner Birsel
Tür: Dram
Süre: 145 dakika

Kocası Cemal yaşadığı çöküşün ardından, bir iş için gittiği Romanya’da tutuklanınca acilen ameliyat olması gereken hasta çocuğuyla bir başına kalan Emine, elişi aldığı atölyede kocasının eski patronu Ziya ile karşılaşır. Ziya bir zamanlar çok hoşlandığı ama Cemal’i seçip onunla evlenen genç kadının ve çocuğunun durumunu öğrenince kayıtsız kalmaz.
Zeki Demirkubuz’un 11. filmi olan Kor‘un çekimleri İstanbul’un değişik semtlerinde gerçekleştirilmiş. Başrolleri Taner Birsel, Aslıhan Gürbüz, Caner Cindoruk’un paylaştığı filmin senaryosuna Demirkubuz, 1998 yılında başlamış.


Yolculuk

2013127-90254911

Yönetmen: Mustafa Kenan Aybastı
Senaryo: Mustafa Kenan Aybastı
Tür: Dram, Politik
Oyuncular: Bedia Ener, Cezmi Baskın, Ahmet Karslı, Ahmet Sarican, Arda Kavaklıoğlu

Yolculuk’un hikayesinin merkezinde muhafazakar bir ailenin çocuğu olarak kimlik karmaşası yaşayan Mehmet yer alıyor. Bir yanda baskıcı babası, diğer yanda ilişkide olduğu şeriatçı gruplar ve Suriye’de süre giden savaş varken Mehmet ilk büyük aşkıyla da tanışıyor. Kim olduğu ve ne istediği sorusunun cevabını bulması ise umduğu kadar kolay olmuyor.Bu arayış onu, bildiği her şeyi yeniden sorgulayacağı bir yolculuğa sürüklüyor.


A Hologram for the King (Kral İçin Hologram)

25499179680_49a4673247_o
Yönetmen, Senarist: Tom Tykwer
Oyuncular: Tom Hanks, Ben Whishaw, Sarita Choudhury, Tom Skerritt, Alexander Black
Tür: Dram
Süre: 97 dakika

Alan Clay (Tom Hanks) elindeki her şeyi kaybetmiş bir iş adamıdır. Yeniden çıkış yapabilmek, elindeki 3 boyutlu hologram teknolojisi fikrini satabilmek için Suudi Arabistan’a gider. Alıştığından bambaşka bir dünya ve kültürle yüz yüze gelen Clay, içinde bulunduğu duruma uyum sağlamaya çalışacaktır.


Saklı

2013059-433643242

Yönetmen, Senarist: Selim Evci
Oyuncular: İlhan Şeşen, Settar Tanrıöğen, Türkü Turan, Pelin Akil, Ümit Çırak
Tür: Dram
Süre: 102 dakika

Vakur kişiliğiyle tanınan bir müzisyen Mahir Bey, kızının arkadaşı Duru ile saklı bir ilişki yaşamaktadır. Duru’nun babası Ali Bey, geleneklerine bağlı, ailesine düşkün iki kız babasıdır. Mahir Bey ve Duru korkuları yüzünden birbirlerinden uzaklaşmak üzereyken, Ali Bey’in bu saklı ilişkiyi fark etmesi an meselesidir.
Selim Evci’nin yazıp yönettiği üçüncü uzun metrajlı filmi Saklı, iki ailenin birbirleriyle kesişen saklı hayatlarını konu alırken, aynı zamanda insanın kendi içindeki ‘saklı’ duygularına da işaret ediyor.


*Sinemia üyeliği ile aylık 59TL’ye, vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.