Wonder Wheel / Dönme Dolap

Yönetmen: Woody Allen

Oyuncular: Kate Winslet, Justin Tumberlake, Jim Belushi, Juno Temple

Tür: Dram

Süre: 101 Dakika

Sürekli duygusal dalgalanmalar yaşayan bir zamanların aktristi, şimdinin garsonu Ginny (Kate Winslet); onun atlı karınca operatörü, kaba saba kocası Humpty (Jim Belushi), babası Humpty ile uzun yıllar konuşmamış olsa da şimdi onun evinde gangsterlerden saklanan Carolina (Juno Temple) ve oyun yazarı olmanın hayaliyle yaşayan yakışıklı ve genç cankurtaran Mickey (Justin Timberlake). Woody Allen; son filmi Wonder Wheel’de bu dört karakterin kesişen hikayelerini anlatıyor.

 

 

Stronger / Pes Etme

Yönetmen: David Gordon Green

Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Tatiana Maslany, Miranda Richardson

Tür: Dram

Süre: 119 Dakika

İyi niyetli, ancak hayatında fazla başarılı olamamış Jeff Bauman (Jake Gyllenhaal), eski sevgilisi Erin’la (Tatiana Maslany) karşılaştığında kalbini yeniden kazanabilmek için kız arkadaşının koşacağı Boston Maratonu’nun bitiş çizgisinde büyük bir pankartla onu bekleyeceğine söz verir. Ancak bitiş çizgisinde bir bomba patlar ve Jeff ağır yaralanır. Genç adam hayatta kalmayı başarsa da bacaklarını kaybeder. Jeff olayın failinin yakalanmasına yaptığı yardımla adeta bir kahraman haline gelse de müthiş bir umutsuzluk içindedir, aradığı motivasyonu Erin ve etrafındaki insanların desteğiyle bulmaya çalışacaktır. Film, 2013 yılında Boston Maratonu’nun bitiş noktasına yakın bir bölgede gerçekleştirilen bombalı saldırının ardından, 27 yaşındaki Bostonlu bir işçi olan Jeff Bauman’ın gerçek hayat hikâyesini anlatıyor.

 

Acı Tatlı Ekşi

Yönetmen: Andaç Haznedaroğlu

Oyuncular: Buğra Gülsoy, Özge Özpirinççi

Tür: Romantik, Dram

Murat (Buğra Gülsoy) ve Duygu (Özge Özpirinççi) çocukluklarından beri birbirlerine aşıktır. Üniversiteden mezun olurken Murat, Duygu’ya evlenme teklif eder. Oysa Duygu’nun gerçekleştirmek istediği hayalleri vardır. Beş sene sonra yeniden birleşmek üzere bir ayrılık anlaşması yaparlar. Halbuki hayatın onlar için başka sürprizleri vardır.

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.