Dünyada Bir Gece / Night On Earth

Yönetmen: Jim Jarmusch

Oyuncular: Roberto Benigni,  Winona Ryder,  Gena Rowlands, Giancarlo Esposito,  Armin Mueller-Stahl

Tür: Dram, Komedi

Süre: 129 Dakika

Jim Jarmusch’un 1991 yılında çektiği ve beş farklı şehirde beş taksi şoförünün başından geçenleri anlattığı Night on Earth, ülkemizde ilk kez vizyona giriyor. Aynı gece: Los Angeles’ta taksiyle evine giderken iş bağlamaya çalışan bir menajer, taksi şoförünün aradığı yıldız olabileceğini keşfeder; New York’ta göçmen bir taksi şoförü içinde bulunduğu yabancı kültüre alışamamıştır;  Paris’te Ivory kıyılarından gelen bir taksi şoförü, taksisine binen kör bir kadın ile yaşam ve ölüm üzerine sohbet etmeye başlar; Roma’da arabasına binen din adamına günah çıkarmaya çalışan şoför, müşterisinin ölmek üzere olduğunun farkında bile değildir; Helsinki’de ise işten atılan bir işçi diğer vatandaşlarla yaşamın adaletsizliğini sorgular.

Dunkirk

Yönetmen: Christopher Nolan

Oyuncular: Tom Hardy,  Cillian Murphy,  Mark Rylance,  Aneurin Barnard,  Kenneth Branagh

Tür: Dram, Savaş, Aksiyon

Süre: 106 Dakika

Dunkirk, 1940’ta Dinamo Operasyonu sonucu, Alman ordusu tarafından Dunkerque kıyılarına sıkıştırılmış İngiliz ordusu ve müttefik askerlerinin mucizevi bir şekilde tahliye edilmesini anlatıyor. Sahilde, denize arkaları dönük bir şekilde tuzağa düşürülen askerler, düşmanları tarafından etrafları kuşatılarak kurtulması imkânsız bir durumla yüzleşirler…

 

 Rock’n Roll

Yönetmen: Guillaume Canet

Oyuncular: Guillaume Canet, Marion Cotillard, Ben Foster, Gilles Lelouche

Tür: Komedi

Süre: 123 Dakika

43 yaşındaki Guillaume Canet’in bir gün, sette çekimler sırasında, birlikte çalıştığı güzeller güzeli yirmili yaşlardaki aktris kendisine artık kadınların gözünde eskisi kadar tehlikeli ve çekici bir erkek olmadığını söyler. Aslına bakılırsa, Guillaume hiçbir zaman öyle biri olmamıştır ama bunu birinin ağzından duymak onu yaralar. Guillaume’u asıl can evinden vuransa, en seksi aktörler listesinden düşmesi olur. Bir şeyleri hem de hemen değiştirmesi gerektiğini düşünen Guillaume, sevdiklerinin tüm itirazlarına rağmen hem dış görünüş olarak hem de yaşam şekli olarak yepyeni bir tarzı benimsemeye başlayacaktır.

 

Sinemia üyeliği ile 2 sinema bileti fiyatına 30 sinema bileti alabilir, ay boyunca vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.