Vizyon

21 Nisan’da Vizyonda!

Blue

Yönetmen: Mehmet Sertan Ünver

Tür: Belgesel

Süre: 100 dakika

 

Blue, efsanevi müzisyenler Kerim Çaplı ve Yavuz Çetin’in hikâyelerini ele alan bir belgesel. 90’ların efsanevi Rock grubu Blue Blues Band ile Türk müzik dünyasının iki dâhi müzisyeni Yavuz Çetin ile Kerim Çaplı’nın hikâyelerini anlatan Blue, müzisyenlerin hayatlarını, müzikal performanslarını ve trajik sonlarını anlatıyor. Blue Blues Band’in diğer üyeleri Batu Mutlugil ve Sunay Özgür, grubun serüvenini ve Yavuz ile Kerim’i anlatıyor. Filmde Mutlugil ve Özgür’ün yanı sıra, Yavuz Çetin’le Kerim Çaplı’nın arkadaşları, aile fertleri ve önemli müzisyenler de yer alıyor.

Teströl és lélekröl (On Body and Soul) / Beden ve Ruh 

Yönetmen: Ildikó Enyedi

Oyuncular: Géza Morcsányi, Alexandra Borbély, Zoltán Schneider, Ervin Nagy, Tamás Jordán

Tür: Dram

Süre: 116 dakika

 

Birbirini hiç tanımayan nevi şahsına münhasır Endre ve Maria’nın rüyalarının da işin içinde olduğu alışılmadık aşklarını anlatan Beden ve Ruh, bir mezbahada yöneticilik yapan Endre ile mezbahayı denetlemek için gelen Maria’nın tanışması ile başlıyor. Endre, görür görmez etkilendiği Maria’ya karşı olan duygularını kendine bile itiraf edemezken, Maria’nın kılı kırk yaran tavrı da bu durumu zorlaştırır. Fabrikada gerçekleşen hırsızlık olayının soruşturması devam ederken Endre ve Maria her gece kimsenin bilmediği bir alemde buluşmaktadır.

Zer

Yönetmen: Kazım Öz

Oyuncular: Nik Xhelilaj, Güler Ökten, Tomris İncer, Haleigh Ciel, Levent Özdilek, Füsun Demirel

Tür: Dram

Süre: 113 dakika

 

Babaannesinin ölüm döşeğindeyken kendisine söylediği şarkının izini Dersim’e kadar süren Jan’ın hikâyesini anlatan Zer, birbirlerine yabancı bir babaanne ve torun olan Zarife ve Jan’ı odağına koyuyor. Kanser tedavisi için New York’a getirildiğinde birbirlerini tanımaya başlayacak olan bu ikilinin arasında yıllar sonra oluşan bağ, Zarife’nin aniden ölmesiyle kopar. Jan babaannesinin ölüm döşeğindeyken kendisine söylediği şarkıyı bulmak için bir maceraya atılır ve köklerinin izini sürmek için Dersim’e doğru yolculuğa çıkar. Jan, Zer şarkısının izinden gittikçe kendisini Dersim’de ve büyük bir katliamın ortasında bulacaktır. Jan şarkının izinden giderken kendi kimliğini de tanıyacaktır.

 

Moana

Yönetmen: Ron Clements, Don Hall, John Musker, Chris Williams

Tür: Çizgi Film, 3 Boyutlu

Süre: 107 dakika

 

Moana, kendini usta bir kâşif olarak ispatlamak ve atalarının yarım kalan arayışını son noktasına getirmek için cesurca bir göreve atılır. Halkını kurtarmak için önemli bir göreve atılan 16 yaşındaki Moana, maceraperest ve merhametli bir kızdır. Bu yolda ilerlerken her zaman aradığı bir şeyi keşfeder: kendini. Maui ise, yarı ölümlü harika bir yarı Tanrıdır. Tüm hayvanların şeklini alabilen ve denizden adalar çıkartabilen sihirli güçlere sahip bir yarı Tanrı.

*Filmi ikinci kez vizyona girmektedir.

 

Sinemia üyeliği ile 2 sinema bileti fiyatına 30 sinema bileti alabilir, ay boyunca vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

Gözde Bertuğ
İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Yorum yaz