2021 Sundance Film Festivali hakkında ilk detaylar açıklandı.  Sonbahar aylarında düzenlenen Venedik, Toronto, New York gibi festivallerin gidişatı belirsizliğini korurken 2021 Sundance Film Festivalin’e ilişkin detaylar paylaşıldı. Sundance Film Festival direktörü Tabitha Jackson, 2021 yılında gerçekleşecek olan festivalin planlamasına dair açıklamaların yer aldığı bir yazı kaleme aldı.

Salgın sebebiyle Tribeca Film Festivali ve SXSW Film Festivali gibi bazı festivaller çevrim içi ortama taşınırken Cannes Film Festivali gibi bazı festivalleri ise gelenekselden vazgeçmeyerek belirsiz bir tarihe ertelendi. Sundance Film Festival’i planlarını hem geleneksel ve çevrim içi gösterim biçimlerini göz önünde bulundurarak yapıyor. Yapılan açıklamaya göre festival çevrim içi düzenlenecek ve aynı zamanda Utah dışında 20 farklı bölgede gösterim düzenlenecek.

2021 Sundance Film Festivali Çevrim içi Düzenlenebilir

Tabitha Jackson’ın açıklamasına göre festival daha önce hiç olmadığı şekilde erişilebilir hale gelecek. Salgının devam etmesi halinde 2021 Sundance Film Festivali için çevrimiçi bir platform kurulacak. İzleyiciler, festival programı görüntüleme ve yepyeni bir platform aracılığıyla çevrim içi tartışmalara ve özel canlı etkinliklere katılma şansına sahip olacaklar.

20 Farklı Toplukla Büyük Bir Ortalık Kurulacak

2021 Sundance Film Festivali’ne 40 yıldır olduğu gibi Utah ev sahipliği yapacak ancak gelecek yıl Utah dışında bulunan 20 farklı topluluk ve sinema ile büyük bir ortaklık kurulacak. Salgın sebebiyle seyahat etmek risk taşıdığından 2021 Sundance Film Festivali, gösterimlere ve etkinliklere ev sahipliği yapmak için diğer şehirlerdeki sinemalarla ve topluluklarla büyük bir ortaklık kuracak. Festival ekibi; Los Angeles, New York, Nashville, Austin, Detroit, Atlanta ve Mexico City eyaletlerindeki sinema yönetimleriyle görüşmelerini sürdürüyor.

Programın tamamı Utah’ta yayınlanırken, ortaklardan her biri programa ek olarak ‘’ısmarlama’’ bir seçki oluşturacak. Yapılan açıklamaya göre bu planın amacı bağımsız sinemanın ekosistemimizdeki hayati rolünü kabul etmek.

Tabitha Jackson, festival ekibi olarak Ocak 2021’e kadar salgın hakkında daha iyi haberler almayı umduklarını ancak planlamaları yaparken tüm zorlukları göz önünde bulundurduklarını ifade etti. Salgının gidişatına göre şekil alacak olan 21. Sundance Film Festivaline ilişkin detayların önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.