Yurt dışı bağımsız film festivallerinin en önemlisi Sundance Film Festivali’nin bu yılki yarışma filmleri açıklandı.

345134

1978 yılında Robert Redford‘un direktörlüğünde kurulan Sundance Film Festivali beş farklı kategoride 66 filmi seyircilerle buluşturacak. Bu yıl 19-29 Ocak 2017 tarihleri arasında Park City, Utah’ta düzenlenecek olan festivalin ulusal dram, ulusal belgesel, uluslararası dram, uluslarası belgesel ve Next seçkisi açıklandı.

Amerikan Yapımı Dram Seçkisi;

Band Aid- Zoe Lister-Jones

Beach Rats- Eliza Hittman

Brigsby Bear- Dave McCary

Burning Sands- Gerard McMurray

Crown Heights- Matt Ruskin

Golden Exits- Alex Ross Perry

The Hero- Brett Haley

I Don’t Feel at Home in This World Anymore- Macon Blair

Ingrid Goes West- Matt Spicer

Landline- Gillian Robespierre

Novitiate- Maggie Betts

Patti Cake$- Geremy Jasper

Roxanne Roxanne- Michael Larnell

To the Bone- Marti Noxon

Walking Out- Alex Smith, Andrew Smith

The Yellow Birds- Alexandre Moors

Amerikan Yapımı Belgesel Seçkisi;

Casting Jon Benet- Kitty Green

Chasing Coral- Jeff Orlowski

City of Ghosts- Matthew Heineman

Dina- Dan Sickles, Antonio Santini

Dolores- Peter Bratt

The Force- Pete Nicks

Icarus- Bryan Fogel

The New Radical- Adam Bhala Lough

Nobody Speak: Hulk Hogan, Gawker and Trials of a Free Press- Brian Knappenberger

Quest- Jonathan Olshefski

Step- Amanda Lipitz

Strong Island- Yance Ford

Trophy- Shaul Schwarz

Unrest- Jennifer Brea

Water & Power: A California Heist- Marina Zenovich

Whose Streets?- Sabaah Folayan

 

Uluslararası Dram Seçkisi;

Axolotl Overkill- Helene Hegemann

Berlin Syndrome- Cate Shortland

Carpinteros (Woodpeckers)- José María Cabral

Don’t Swallow My Heart, Alligator Girl! (Não Devore Meu Coração)- Felipe Bragança

Family Life (Vida de Familia)- Alicia Scherson, Cristián Jiménez

Free and Easy- Jun Geng

God’s Own Country- Francis Lee

My Happy Family- Nana & Simon

The Nile Hilton Incident- Tarik Saleh

Pop Aye- Kirsten Tan

Sueño en otro idioma (I Dream in Another Language)- Ernesto Contreras

The Wound- John Trengove

Uluslararası Belgesel Yapımları:

The Good Postman- Tonislav Hristov

In Loco Parentis- Neasa Ní Chianáin, David Rane

It’s Not Yet Dark- Frankie Fenton

Joshua: Teenager vs. Superpower- Joe Piscatella

Last Men in Aleppo- Feras Fayyad, Steen Johannessen

Machines- Rahul Jain

Motherland- Ramona Diaz

Plastic China- Jiu-liang Wang

Rumble: The Indians Who Rocked The World- Catherine Bainbridge

Tokyo Idols- Kyoko Miyake

Winnie- Pascale Lamche

The Workers Cup- Adam Sobel

 

Next Seçkisi;

Columbus- Kogonada

Dayveon- Amman Abbasi

Deidra & Laney Rob a Train- Sydney Freeland

A Ghost Story- David Lowery

Gook- Justin Chon

L.A. Times- Michelle Morgan

Lemon- Janicza Bravo

Menashe- Joshua Z Weinstein

Person to Person- Dustin Guy Defa

Thoroughbred- Cory Finley

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.