Rabia Elif Özcan:

Room 2

  1. Room (Lenny Abrahamson)

Ucu bucağı görünmeyen bir engine açılan dünya, küçücük bir çocuğun yalnızca birkaç adımına nasıl sığar? Peki ya bizim küçük dünyamız, bir çocuğun düşlerinde adımladığı toprakları, ormanları ve gökyüzünü kucaklamaya yeter mi? “Evim” denebilecek ufacık bir boşluk bile insanın dev bir dünya kurabilmesine yeterken kocaman bir dünyada yapayalnız kalan Jack ve annesinin sıra dışı hikâyesi, bizleri kuşkusuz kendi yaşantılarımızla yüzleştirecek.

  1. Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (Tim Burton)

Tim Burton hayranlarını yine nefis bir fantastik serüven bekliyor! Küçük Jacob’un peşinden gideceğimiz gizemli adada bilinmeyenleri adım adım keşfedecek, masal tadında bir macera yaşayacağız. Kadrosunda Eva Green, Samuel L. Jackson gibi isimleri barındıran film, güçlü senaryosuyla da yeni yıla fantastik türünde güzel bir başlangıç yapmamızı sağlayacak.

  1. Carol (Todd Haynes)

Dikkat çekici bir cazibe, varlıklı bir hayat, herkesin hayranlık duyduğu bir evlilik… Peki tüm bunlar, bir kadının iç dünyasına, duygularının en hassas teline dokunmaya yetebilecek mi? Duyguların yüceliğine ve kadının gücüne inananlar için, istediği her şeyi elde edebilecek konumda olan bir kadının “yasak elma” hikâyesi Carol.

  1. Im Labyrinth des Schweigens (Giulio Ricciarelli)

Tarih koridorlarının aynasıyla yüzleşmek cesaret ister; hele bir de bu koridorlar kan, insan ve ölüm kokusuyla yıkanmışsa. Im Labyrinth des Schweigens, Nazi kamplarında karanlık tutulan pek çok gerçeğe ışık olacak belgelerle geçmişin izini sürmek isteyenlere yeni kapılar aralayacak. Üstelik bilinmeyen bir dönemin doğuş hikâyesiyle!

  1. Finding Dory (Andrew Stanton & Angus MacLane)

2004 yılındaki ilk filmiyle milyonların sevgisini kazanan Nemo, şimdi de maceraya Dory’nin peşinde devam ediyor. Pixar’dan keyifle izleyeceğimiz film, uzun soluklu bir aradan sonra aynı zamanda nostalji tadında bir animasyon olacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.