Gülin Çavuş:

miles-ahead-nyff

 1. Miles Ahead (Don Cheadle)

Miles Davis’in hayatını ve müziğini konu alan bu film, cazı bambaşka bir yola sokan bu efsane müzisyeni sevenler için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir eser. Don Cheadle’nin hem yönetmen hem oyuncu olarak karşımıza çıktığı bu filmi Ewan McGregor sevenler de mutlaka izlemeli.

 1. Salt and Fire (Werner Herzog)

Usta yönetmen Werner Herzog ‘un yine eşsiz bir sanatsallıkla bize sunacağından emin olduğumuz son filmi Salt and Fire, Güney Amerika’da ekolojik bir felakete yol açan büyük şirketlerin bilim adamlarınca eleştirildiği bir ortamı konu alıyor. Ancak aralarındaki ideolojik farklılıklara rağmen bu iki tarafın biraraya gelmesini sağlayacak volkan felaketinin yaşanmasını ve birlikte hareket etmenin yollarının aranmasını işler.

 1. Hail, Ceasar! (Joel Coen & Ethan Coen)

Herkesin merakla beklediği Coen kardeşlerin son filmi Hail, Ceasar! 50’lerin Hollywood dünyasını ele alarak stüdyoda sorunları çözmekle görevli Josh Brolin’in bir gün boyunca başından geçenleri işliyor. Mizah yönü kuvvetli olduğu aşikâr olan bu film 2016’nın en çok konuşulacak filmlerinden olacak.

 1. İsmi Açıklanmamış Robert Zemeckis Filmi (Robert Zemeckis)

Back To the Future (1985) ve Forrest Gump (1994) gibi filmlerin yönetmeni Robert Zemeckis’in Brad Pitt ve Marion Cotillard’ın başrollerinde yer aldığı İkinci Dünya Savaşı’nda geçen bir aşk hikâyesini konu alan filminin henüz ismi konulmamış ancak şimdiden heyecanla beklenen filmler arasında.

 1. The Unknown Girl (Jean-Pierre Dardenne & Luc Dardenne)

Dardenne kardeşlerin son filminde, tedavi etmeyi kabul etmediği genç kadının ölmesi üzerine suçluluk duyan bir doktorun hikâyesi konu alınıyor. Adele Haenel’in başrolünde yer aldığı filmde doktorun ismini bilmediği bu kadını bulma çabası anlatılıyor. Haenel ise genç bir oyuncu olmasına rağmen iki kez Cesar Ödülü kazandı. Başarılı oyunculuklar izleyeceğimizin garanti olduğu bu film de özellikle Dardenne kardeşler hayranı olanlar için beklenen filmler arasında üst sıralarda.

Bonus:

 • The Salesman (Asghar Farhadi)
 • Paterson (Jim Jarmusch)
 • Julieta (Pedro Almodovar)
 • La Corrispondenza (Giuseppe Tornatore)
 • The Handmaid (Park Chan-wook)
 • The Commune (Thomas Vinterberg)
 • Neruda (Pablo Larrain)

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.