aBabamın Kanatları

Yönetmen: Kıvanç Sezer

Oyuncular: Menderes Samancılar, Musab Ekici, Kübra Kip, Tansel Öngel

Tür: Dram

Süre: 101 dakika

 

İnşaat işçisi İbrahim için yaşamdaki en değerli şey uzakta yaşayan ailesidir. Ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenen İbrahim’in yeğeni Yusuf ise yükselme hırsıyla dolu genç bir işçidir ve amcasının durumunu anlamaktan oldukça uzaktır. Çalışma şartlarının her geçen gün zorlaştığı bir toplu konut şantiyesinde kendini gün geçtikçe daha değersiz hisseden İbrahim’in zihninde şu soru daha belirgin bir hale gelir: “Geride ailesine bırakacağı ne vardır: Yaşamı mı, ölümü mü?”

 


cMavi Bisiklet

Yönetmen: Ümit Köreken

Oyuncular: Selim Kaya, Eray Kılınçarslan, Katya Shenkova, Fatih Koca, Bahriye Arın

Tür: Aile, Dram

Süre: 93 dakika

 

13 yaşındaki Ali, annesi ve kız kardeşi ile birlikte yaşamaktadır. Boş zamanlarında bir lastikçide çalışan Ali, haftalığını evin ihtiyaçları için annesine vermekte; bahşiş̧ olarak aldığı birkaç lirayı ise mavi bir bisiklet alabilmek için biriktirmektedir. Ali’nin babası kasabadaki çiftlikte çalıştığı bir gün yaşamını yitirmiştir. Fakat cesedi tren yolunda bulunmuştur ve olayın tek şahidi çiftliğin kâhyası Salim’dir.

Elif, Ali’nin platonik aşkıdır. Aynı zamanda oyla seçilmiş okul başkanıdır. Kâhya Salim de kasabaya gelen torunu Hasan’ı okula kaydettirir. Kısa bir süre sonra okul müdürü Elif’in yerine okul başkanlığını Hasan’a verir. Elif’e bir haksızlık yapıldığını düşünen Ali, mavi bisiklet için biriktirdiği tüm parayı bu yolda feda etmeye karar verir. Arkadaşı Yusuf’un da yardımıyla bir kampanya başlatır.

2016 Antalya Uluslararası Film Festivali En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödüllerini alan film 2. kez gösterime giriyor.

 


dAllied (Müttefik)

Yönetmen: Robert Zemeckis

Oyuncular: Brad Pitt, Marion Cotillard, Lizzy Caplan, August Diehl, Jared Harris

Tür: Gerilim, Aşk

Süre: 124 dakika

 

1942 yılında Kuzey Afrika’da düşman hattında savaşan Fransız direniş savaşçısı Marianne Beausejour (Cotillard) ile karşılaşan istihbarat subayı Max Vatan’ın (Pitt) hikâyesini konu alan film, Max (Brad Pitt) ve Marianne isimli iki ajanın (Marion Cotillard), Casablanca’da gerçekleştirdikleri ölümcül bir görev sonrası evlenmelerini odağına alıyor. Max’in, eşinin bir Nazi ajanı olabileceğinden şüphelenip Marianne’i araştırmaya başlamasıyla evliliklerinin gidişatı da değişiyor.

 


bKümes

Yönetmen: Ufuk Bayraktar

Oyuncular: Ufuk Bayraktar, Hasibe Eren, Selen Domaç, Mehmet Dere, Turgay Karakaya, Emirhan Kartop

Tür: Dram

Süre: 87 dakika

 

Saniye, eşi Süleyman, çocukları Hikmet, Yılmaz, Mehmet ve Asiye ile birlikte 1950’lerde dağ yamacına kurulmuş birkaç haneli bir köyde yaşamaktadırlar. Fakat ailenin derme çatma evlerindeki huzurlu yaşamı Saniye’nin vereme yakalanmasıyla sarsılır. Saniye öleceğine o kadar inanır ki kendisinden sonra çocuklarına ve kocasına bakması için Süleyman’ı kısır bir kadınla evlenmeye ikna eder. Fakat tedavi süreci başarılı geçer ve Saniye altı ay sonra evine sağlıklı bir kadın olarak geri döner. Bu ev artık iki kadının yuvası olacaktır.

Film, oyuncu Ufuk Bayraktar’ın yönetmenliğe ve senaristliğe soyunduğu ilk uzun metraj.

 

Sinemia üyeliği ile 2 sinema bileti fiyatına 30 sinema bileti alabilir, ay boyunca vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.