Vizyon

19 Temmuz’da Vizyonda!

Oiktos / Zavallı

Yönetmen: Babis Makridis

Oyuncular: Yannis Drakopoulos, Georgina Chryskioti, Evdoxia Androulidaki, Evi Saoulidou

Tür: Dram

Süre: 97 Dakika

Bazıları hüsrana ve kedere öyle sıkı sıkıya bağlıdırlar ki, acı onlar için kutsal bir mertebededir, aynı zamanda bir varoluş amacıdır. Zavallı’daki avukat için de durum böyle; her daim mağduriyeti arzulayan, ancak acısıyla “mutlu” olabilen ve yaşamdaki hiçbir acının bu arzusunu doyuramadığı biri. Efthymis Filippou’nun yazdığı bu hikâyede avukat, acıyı bir giysi gibi üzerinde taşıyabilmek uğruna elinden gelen her şeyi yapıyor. Pity, 36. Torino Film Festivali’nden ödülle döndü.

 

The Lion King / Aslan Kral

Yönetmen: Jon Favreau

Tür: Macera, Aile, Dram

Süre: 118 Dakika

Yeni Aslan Kral filmi, geleceğin kralının doğduğu, Afrika savanalarına uzanan yolculuğu konu alıyor. Babası Kral Mufasa’yı örnek alan Simba, soylu kaderinin yolundan gitmeyi seçer. Ancak, bu yavru aslanın gelişini kraliyetteki herkes sıcak karşılamaz. Mufasa’nın kardeşi ve tahtın önceki varisi olan Scar, kendi planlarını yapmıştır. İhanet, trajedi ve oyunla yıkıma dönüşen Pride Rock savaşı, Simba’nın sürülmesine sebep olur. Simba, yeni bir kaç arkadaşın da yardımıyla, büyümenin ve ona ait olan şeyi geri almanın yolunu bulmak zorundadır.

 

Akıllara Seza

Yönetmen: Serdal Genç

Oyuncular: Haldun Boysan, Ulaş İnan Torun, Aslıhan Güner, Timur Acar, Kemal Uçar, Haldun Boysan, Sema Atalay, Erdem Baş, Onur Sermik

Tür: Romantik-Komedi

Süre: 101 Dakika

1997 yılında liseyi bitirmenin heyecanı içerisinde olan Mustafa, mezuniyete giderken kaza geçirir. Komaya giren Mustafa, uzun yıllar uyanamaz. Aradan geçen 22 yılın ardından gözlerini açan Mustafa, sevdiği kız Seza’nın peşine düşer. Ancak onun komada olduğu dönemde birçok şey değişmiştir. Hayata yeniden başlayan Mustafa, bu süreçte teknoloji ve medeniyetle büyük bir çatışmaya girer.

 

Gloria Bell

Yönetmen: Sebastián Lelio

Oyuncular: Julianne Moore, John Turturro, Caren Pistorius, Michael Cera, Brad Garrett, Rita Wilson

Tür: Komedi, Dram, Romantik

Süre: 102 Dakika

Gününü sıradan ofis ortamında geçiren, geceleri ise kendini dans pistlerine bırakarak hayatın yorgunluğunu üzerinden atmaya çalışan Gloria, bu gecelerden birinde Arnold (John Turturro) ile tanışır ve kendini hiç beklenmedik bir aşk macerasının içerisinde bulur. Bu ilişki hayatına yeni bir heyecan getirirken ailesi ile bazı problemlere ve kendini sorgulamasına da neden olacaktır.

 

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz