Saf

Yönetmen: Ali Vatansever

Oyuncular: Saadet Işıl Aksoy, Erol Afşin, Onur Buldu

Tür: Dram

Süre: 102 dakika

2012 yapımlı ilk filmi El Yazısı’yla tanınan Ali Vatansever’in yeni filmi Saf, Fikitepede’de bir gecekonduda yaşayan genç bir çiftin kentesel dönüşüm söylentilerinin akabinde değişen hayatlarını konu ediniyor.

 

 


Arctic

Yönetmen: Joe Penna

Oyuncular: Mads Mikkelsen, Maria Thelma Smáradóttir

Tür: Dram

Süre: 98 dakika

Brezilya asıllı Youtube yıldızı, video klip ve reklam yönetmeni Joe Penna’nın ilk uzun metrajlı filmi Arctic, dünya prömiyerini Cannes’da Geceyarısı Özel gösteriminde yaptı. Yıldız oyuncu Mads Mikkelsen’in “hayatımın en zor çekimiydi” dediği Arctic, bir “doğaya rağmen hayatta kalma hikâyesi” anlatıyor.

 

Neden Yaratıcıyız? / Why Are We Creative?

Yönetmen: Hermann Vaske

Tür: Belgesel

Süre: 84 dakika

Yönetmen Hermann Vaske, David Bowie’den Pedro Almodóvar’a Nelson Mandela’dan Stephen Hawking’e felsefe, siyaset, bilim ve sanat dünyasından onlarca farklı ünlü simaya aynı soruyor: “Neden yaratıcısınız?”

 

 

Greta

Yönetmen: Neil Jordan

Oyuncular: Isabelle Huppert, Chloe Grace Moretz, Maika Monroe

Tür: Gerilim, Dram, Gizem

Süre: 98 dakika

Neil Jordan yönetmenliğindeki Greta, New York’ta kendi halinde hayat süren, nahif bir genç olan Frances’ın metroda bulduğu çantayı sahibine, yalnız yaşayan bir piyano öğretmeni Greta’ya teslim etmesiyle başlayan ve hızlı bir arkadaşlığa dönüşerek Greta’nın karanlık iç yüzünün ortaya çıkışını konu ediniyor.

 

Destroyer

Yönetmen: Karyn Kusama

Oyuncular: Nicole Kidman, Tatiana Maslany, Sebastian Stan, Toby Kebbell, Scoot McNairy, Bradley Whitford, Jade Pettyjohn

Tür: Dram, Suç, Aksiyon

Süre: 121 dakika

Başrolünde Nicole Kidman’ın yer aldığı Destroyer, erken polislik yıllarında bir çetedeki gizli görevi trajik olaylarla sonuçlanmış LAPD dedektifi Erin Bell’in ahlâki ve varoluşsal odisesinden yola çıkıyor.

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.