Le jeune Karl Marx (The Young Karl Marx) / Genç Karl Marx

Yönetmen: Raoul Peck

Oyuncular: August Diehl, Stefan Konarske, Vicky Krieps, Olivier Gourmet, Hannah Steele

Tür: Dram, Biyografi

Süre: 118 dakika

 

Genç Karl Marx, sürgünde Engels ile tanışan Karl Marx’ın hikâyesini anlatıyor. Karısı Jenny ile birlikte sürgüne gönderilen genç Karl Marx, 1844’te Paris’te çalışan ve bir fabrikatörün oğlu olan Friedrich Engels ile tanışır. Nazik biri olan Engels, Marx’ın yeni dünya görüşünün eksik parçasını doldurur. İşçi hareketi o güne kadar sansür, polis baskınları ve siyasi kargaşa nedeniyle organize olamamıştır. Bu hareketin doğuşuna önderlik edecek ikili, Rönesans’tan bu yana dünyanın şahit olduğu en sağlam teorik ve politik dönüşümün ilk adımlarını atacaktır.

The Ottoman Lieutenant / Osmanlı Subayı

Yönetmen: Joseph Ruben

Oyuncular: Michiel Huisman, Hera Hilmar, Josh Hartnett, Ben Kingsley, Haluk Bilginer, Selçuk Yöntem

Tür: Dram, Savaş

Süre: 106 dakika

 

Osmanlı Subayı, 1. Dünya Savaşı sırasında, Van’da tanıştığı bir Osmanlı subayına aşık olan hemşire Lillie’nin hikâyesini ele alıyor. Hemşire Lillie (Hera Hilmar) Jude (Josh Hartnett) ile tanışıp, 60 gün süren zorlu bir yolculuk ile önce İstanbul’a ardından Doğu Anadolu’ya gider. Melih Paşa (Selçuk Yöntem) onu İstanbul’dan Doğu’ya, yanında Türk Subay İsmail (Michiel Huisman) ile birlikte gönderir. Lillie’nin yardım götürdüğü hastanenin Başhekimi Woodruff (Sir Ben Kingsley), bulundukları coğrafyanın bir kadına uygun olmadığını söyler ve geri dönmesini ister. Komutan Halil Bey (Haluk Bilginer) de farklı bir nedenle Lillie’nin gitmesini ister. Ancak genç hemşire tüm itirazlara rağmen savaşın eşiğindeki bu bölgede ve iki aşk arasında kalacaktır.

Aşkın Çekimi / Their Finest

Yönetmen: Lone Scherfig

Oyuncular: Gemma Arterton, Sam Claflin, Bill Nighy, Jack Huston, Rachael Stirling, Jeremy Irons

Tür: Komedi, Aşk, Dram

Süre: 117 dakika

2. Dünya Savaşı sırasında bir propaganda filmi çekmeye çalışan bir ekibin hikâyesini ele alan film, A.B.D ve İngiltere arasında geçiyor. Bu iki ülkenin İstihbarat Bakanlıkları, ulusa moral aşılamak amacıyla Dunkirk Muharebesi’nde kurtarılan askerlerin hikâyesini anlatan bir film çekmeye başlarlar. Sekreterlik pozisyonuna başvurduğunu düşünen Catrin işe girdiğinde, kendini bu filmin senaryo ekibinde bulur. Senaryo ekibinin başındaki Tom’un sayesinde savaşın tüm zorlu koşullarına rağmen içindeki umut ve sevgiyi keşfedecektir.

Sinemia üyeliği ile 2 sinema bileti fiyatına 30 sinema bileti alabilir, ay boyunca vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.