18. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, 07-12 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Film gösterimlerinin yanı sıra söyleşiler ve atölye çalışmaları ile de rengarenk bir program sunulacağı festivalin jürisi belli oldu.

Hazırlıkları tüm hızıyla süren 18. festival için, ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde yarışmak üzere 1570 film başvuruda bulundu. Ön jüri değerlendirmesi sonunda Altın Kedi Ödülleri için finalist olarak belirlenen filmler, Tabutta Rövaşata, Balık ve Filler ve Çimen gibi unutulmaz filmlerin ödüllü yönetmeni Derviş Zaim başkanlığındaki jüri tarafından değerlendirilecek.

Yerel yönetimler ve üniversitelerin desteğiyle tüm şehre yayılan festivalde 400’ün üzerinde film yer alması bekleniyor. İran’dan Avrupa’ya kadar pek çok ülkeden yoğun ilgi gören festivalin ana gösterim salonları Fransız Kültür Merkezi ve İzmir Sanat Merkezi olacak. Altın Kedi Ödülleri için yarışmak üzere finale kalan filmler ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.